Novinky

Magic Keyboard s Touch ID zatím nekoupíte samostatně. Podporují ji ale všechny počítače s čipem M1

Silueta stolního počítače iMac se po dlouhých devíti letech změní. Apple totiž na včera představil novou generaci tohoto zařízení, které prošlo zásadní změnou. Když si odmyslíme spodní lištu, připomíná nyní iMac obří iPad Pro ukotvený na stojanu. Společně se znovuzrozeným počítačem ukázal Apple také aktualizovanou klávesnici Magic Keyboard, která je k all-in-one počítači nezbytná. Od poloviny května se tak bude k počítačům iMac prodávat klávesnice Magic Keyboard s Touch ID. Samostatná klávesnice se tedy přiblíží těm, které už firma několik let zapouští do všech aktuálních MacBooků.

Zdroj: apple.cz

Klávesnice Magic Keyboard jde klasicky zakoupit také samostatně. Právě pro případy, kdy se nám hodí k laptopu napojenému na externí monitor nebo případně i k iPadu. Mnoho lidí tak jistě napadlo, že si Magic Keyboard s Touch ID koupí. Zatím ale mají smůlu. Samostatně totiž tato klávesnice na prodej nebude. Jediným způsobem, jak ji získat, tedy bude koupit si celý iMac. A to ještě jeden z dražších modelů. V rámci základního iMacu za 37 990 korun totiž zákazník dostane jen klávesnici bez Touch ID. Čtečka otisků prstů bude dostupná až s dražšími konfiguracemi.

Koupit či nekoupit nový iMac? Toto jsou důvody, proč do něj (ne)jít

To se ale v následujících měsících může změnit. Když totiž Apple před pár lety představil iMac Pro a Mac Pro, dodával exkluzivně jen k těmto modelům šedou klávesnici. I tehdy to z počátku vypadalo, že jinou cestou sehnat nepůjde. Po zhruba třech měsících se ale i černá klávesnice objevila v nabídce samostatně. To samé se může stát i v případě Magic Keyboard s Touch ID. Je tedy možné, že kdo o novou klávesnici bude mít zájem, dostane se k ní. Na internetu se totiž objevila informace o tom, že novinka bude spolupracovat se všemi zařízeními od Applu s čipem M1. To naznačuje, že později se dostupnost nové Magic Keyboard rozšíří.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button