Novinky

Apple představil 24“ iMac v sexy barvách a stejným procesorem jako iPad Pro

Po opravdu velmi dlouhém čekání jsme se konečně dočkali nové generace All-in-One počítače iMac. A nutno dodat, z mnoha úhlů pohledu jde o velmi atraktivní zařízení. Nový iMac (2021) bude dostupný v sedmi barevných variantách. Barvy Apple nevybral náhodně, použité odstíny mají v uživatelích vyvolávat pozitivní náladu a chuť tvořit. Nakolik to bude fungovat v praxi, si netroufám odhadovat, ale musím se nechat, že nové barvičky iMacu rozhodně sluší.

Zdroj: Apple

Změnil se také design, nový iMac je tenčí, hranatější a obecně jeho kontury připomínají Pro Display XDR. Je pouze škoda, že pod displejem se nachází poměrně velká brada. V tomto prostoru, respektive pod ním, se nachází základní deska, na které trůní čipset Apple M1. Ten se chlubí osmi výpočetními jádry, které doplňuje osmijádrová grafika.

K dispozici bude i „slabší“ verze se sedmijádrovou GPU jednotkou. Celý čipset chladí subtilní systém s dvojicí malých větráků. Podle Applu má být nový iMac velmi tichý a zároveň extrémně výkonný. V porovnání s předchozí generací se chlubí o 85 % vyšším výkonem a dvojnásobně výkonnější grafikou. Na použitém hardwaru je nejzajímavější to, že stejný čipset pohání také aktuální MacBook Pro, MacBook Air a nově i iPad Pro.

Apple věnoval značnou pozornost také audiu. Uvnitř iMacu se nachází celkem 6 reproduktorů s podporou prostorového zvuku. Na špičkové úrovni mají být také mikrofony a čelní FaceTime kamerka s 1080p rozlišením.

Společně s novými iMacy se objevila také nová klávesnice s Touch ID, myš Magic Mouse a Magic Trackpad. Příslušenství bude dostupné ve stejných barvách jako nový iMac

Působivě vypadá také použitý displej s úhlopříčkou 24“ a 4,5K rozlišením. Po vzoru nových MacBooků tu najdete stejné vychytávky jako je například True-Tone a špičkové zobrazovací vlastnosti.

Nový iMac působí jako úžasný stroj, nicméně dokonalý rozhodně není. To platí zejména při pohledu na konektivitu. Na počítači najdeme pouze 4 USB-C rozhraní, z toho dva jsou typu Thunderbolt.

Nový iMac startuje na částce 37 990 korun za základní variantu. Lépe vybavené verze začínají na 43 990 Kč, respektive 49 990 korun. První expedice se mají rozjet v průběhu května. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button