Novinky

iPhone 13 jako trezor. Dočkáme se kombinace aktuálně nejvyspělejších bezpečnostních technologií už letos?

Face ID – technologie odemykání iPhonu pomocí obličeje je tady s námi už téměř čtyři roky. Přestože s příchodem iPhonu X vše nasvědčovalo tomu, že Touch ID v jablečném ekosystému už nikdy neuvidíme, technologický pokrok a možná i situace kolem koronaviru, respektive nošení roušek a nemožnosti odemykat iPhone pomocí Face ID ve veřejných prostorech, dává Applu nejryzejší důvod k použití Touch ID v displeji. O této skutečnosti jsme vás již před nedávnem informovali. Před dvěma dny ale tuto zprávu zveřejnili i analytici britské mezinárodní bankovní a finanční společnosti Barclays, a původní spekulace tak dostávají úplně jinou váhu.

iPhone 13 přinese návrat Touch ID a v Applu si začali hrát i s ohebnými displeji

Face ID a Touch ID poprvé pod jednou střechou

Analytici Barclays ve své nejnovější analýze uvádějí, že iPhone 13 bude s největší pravděpodobností podporovat kromě Face ID také Touch ID, které bude umístěné pod displejem. Podle dostupných informací z webu Bloomberg a Wall Street Journal právě takovýto iPhone inženýři z Cupertina v současnosti testují. iPhone 13 by tak byl vůbec prvním mobilním zařízením na světě, které kombinuje hned dvojici takto vyspělých bezpečnostních prvků, což je z pohledu náš uživatelů jistě pozitivní zpráva.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

Zbaví se Apple dnes už ikonického výřezu v displeji?

Změny by se měl dočkat i výřez na horní straně displeje, pod kterým je umístěna technologie Face ID, přední fotoaparát a reproduktor. Ten by měl být v letošních modelech o trochu menší. V iPhonu, který Apple představí v roce 2022, by už výřez neměl být vůbec žádný. Osobně bych ale tomuto tvrzení nepřikládal příliš velkou váhu. Ať chceme nebo ne, notch je vynikajícím poznávacím znamením nejnovějších iPhonů. Z reálného hlediska navíc uživatele takřka v ničem neomezuje a nemyslím si, že by se kalifornský gigant svého poznávacího prvku tak snadno vzdal. Ale to je samozřejmě pouze můj názor, který nemusí být relevantní.

iPhone 13 přinese návrat Touch ID a v Applu si začali hrát i s ohebnými displeji

Zdroj
9To5Mac

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button