Novinky

iPhone 13 přinese návrat Touch ID a v Applu si začali hrát i s ohebnými displeji

Na podzim tomu budou čtyři roky, co Apple světu poprvé představil funkci Face ID, která nahradila čtečku otisků prstů Touch ID. Hlavním důvodem pro vývoj sofistikovaného skeneru obličeje byly zmenšené rámečky kolem displeje nových iPhonů. Touch ID už zkrátka nebylo kam dát. Už od roku 2017 se ale mluví o tom, že jakmile Apple vyvine dostatečně spolehlivou čtečku, kterou schová přímo do obrazovky telefonu, Touch ID se do iPhonu vrátí. Podle posledních informací agentury Bloomberg by k tomu mohlo dojít už letos. iPhone 13 tak uživatelům možná nabídne o jednu možnost zabezpečení více.

Zdroj: Instagram (bat.not.bad)

Apple také údajně vážně uvažoval o vyjmutí konektoru pro nabíjení. Nakonec to ale vypadá, že k takto drastickému kroku se odhodlá až v příštích letech. Také rodinu iPhonu 13 tak s největší pravděpodobností ještě půjde nabít kabelem. Je ale jasné, že doba bezdrátového nabíjení přichází.

TSMC v letošním roce zahájí výrobu 3nm procesoru. Kdy se ho dočkáme v prvních iPhonech?

Bloomberg také píše o iPhonu se zahnutým displejem. V tomto případě však rozhodně nepůjde o nástupce iPhonu 12 Pro. Vývoj ohebného displeje je podle dostupných informací na samém začátku. Vzhledem ke studiu, ve kterém se vývoj nachází, zatím příliš informací o iPhonu s ohebným displejem neexistuje. Půjde ale o zařízení podobné Samsungu Galaxy Fold. U Applu se ale nedá očekávat, že by vývoj konkurenta ohebného Samsungu uspěchal. Americká značka své novinky raději uvádí s několikaletým zpožděním, avšak bez tak výrazných porodních bolestí, které zpočátku doprovázely již zmíněný Samsung Galaxy Fold.

Zdroj: Brayve Digital

Je také možné, že ohebný iPhone si cestu k zákazníkům nenajde nikdy. Pro značku je aktuálně prioritní vývoj produktů, které půjdou do prodeje letos. Mimo jiné jde o štítky AirTags a iPad Pro s MiniLED obrazovkou. Mimo to ovšem značka pracuje na novinkách, které mohou z dnešních smartphonů učinit zastaralá zařízení dříve, než se vývoj ohebné obrazovky podaří dotáhnout do konce. Řeč je především o brýlích pro rozšířenou realitu, které by se měly v následujících letech objevit na trhu.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button