Novinky

Apple vyhrál patent o integrovaném Touch ID a Face ID v displeji

Několik úniků o iPhonu 14 prozrazuje, že Apple plánuje odstranění výřezu v horní části displeji, respektive uvažuje o integrování Face ID a Touch ID přímo do samotného zobrazovače.Nový patent, který Apple včera oficiálně vyhrál popisuje, jak by tato technologie teoreticky mohla fungovat.

Apple vysvětluje, že v aktuálních iPhonech se senzory nachází mimo displej, této oblasti se říká notch, což je onen výřez v horní části panelu. Senzorů se zde fakticky nachází více, tudíž je potřeba více místa a to je také jeden z důvodů, proč je notch tak velký.

Hlavním zaměřením nového patentu je integrace těchto senzorů do displeje. Podobné senzory také využívá Touch ID, které přečte otisk prstu a vytvoří z něj jeden nebo více profilů, který jsou poté využity na identifikaci. Apple v patentu vysvětluje, že senzor může být pod displej umístěn takovým způsobem, který zaručí jeho správnou funkčnost.

Zdroj: Unsplash

Pokud by Apple do iPhonu 14 dal jak Touch ID tak Face ID, byla by to jednoznačně výhoda. I přesto, že je u Face ID pravděpodobnost selhaní 1:1 000 000, je lepší mít možnost využít i jiné biometrické ověření.

Časem bychom se také mohli dočkat integrovaní přední kamery do displeje, což by definitivně odstranilo jakékoli fyzické narušení displeje. Několik předešlých pokusů ukázalo, že tento krok může razantně ovlivnit kvalitu kamery. Také mohou nastat různé problémy s kontrastem, jasem či vyvážením bílé. V minulosti už Apple koupil několik patentů na technologie, které však ve finále nikdy nevyužil. Na druhou stranu není moc pravděpodobné, že by stejný osud měl potkat i tento patent.

Štítky

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close