Novinky

Touch ID se do nových iPhonů už pravděpodobně nikdy nevrátí

Když Apple poprvé nasadil Face ID u modelu iPhone X, trvalo poměrně dlouho, než si uživatelé zvykli na nový typ autentizace. Skenování obličeje se postupem času ukázalo jako spolehlivá forma zabezpečení, nicméně stále se najdou scénáře, kde se čtečka otisků ukazuje jako lepší řešení. Navíc existuje stále velké množství lidí, kteří by Face ID z fleku vyměnili za Touch ID.

Není tomu tak dávno, co světem kolovaly spekulace, že Apple zvažuje návrat Touch ID do svých vrcholných smartphonů. Dělo se tak před premiérou aktuální řady iPhone 13, nicméně praxe ukázala, že tyto domněnky byly liché, což pro mnoho uživatelů představovalo veliké zklamání. Naděje na změnu se tedy přesunuly k chystanému iPhone 14, který by měl údajně disponovat čtečkou otisků integrovanou do displeje.

Apple považuje Face ID za lepší technologii

Podle nejnovějších zpráv to ovšem vypadá, že ani letos k tomu nedojde a všechny připravované smartphony z rodiny iPhone 14 budou i nadále spoléhat výhradně na Face ID. S touto predikcí souhlasí také dobře informovaný analytik Ming-Chi Kuo, který na svém Twitteru prohlásil, že minimálně v následujících dvou letech Apple nepočítá s produkcí iPhonu, který by nabídl čtečku otisků.

Foto: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

V zákulisí kolují historky, že Apple interně testoval prototypy modelu iPhone 13 s Touch ID v displeji, ale nakonec od tohoto řešení upustil. Je tedy otázkou, zda se kalifornský výrobce rozhodl čtečku otisků v iPhonech nadobro pohřbít, nebo pouze čeká na dozrání konkrétní technologie. Do hry také vstupuje fakt, že současná verze Face ID nemá problém s rouškami a obecně se jedná o velmi spolehlivou bezpečnostní technologii.

Co na to říkáte vy? Chtěli byste, aby Apple v budoucnu představil iPhone se čtečkou otisků v displeji, nebo jste s Face ID spokojeni?

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button