Novinky

Unikly snímky tajuplného přístroje Applu na kalibraci reklamovaných iPhonů

Bývalý zaměstnanec Applu vypustil do světa sérii fotografií, které zachycují tajuplně vyhlížející přístroj, který je součástí výbavy všech kamenných poboček Apple Store na území Spojených států. Exteriér přístroje zdánlivě připomíná jednotku na sterilizaci lékařského vybavení, nicméně jeho skutečný účel je daleko sofistikovanějšího charakteru.

apple_touch_id

Autor publikovaných fotografií prozradil, že přístroj slouží jako důležitá součást při kalibraci čtečky otisků Touch ID v iPhonech. Jakmile proškolený pracovník umístí iPhone do přístroje, systém provede sérii testů spojených s přísnými normami společnosti. Mezi tyto úkony patří kalibrace displeje, dotykové vrstvy, test fotoaparátu a integrovaných senzorů.

1489585811164-file-1

Je to poměrně velký stroj, který působil dojmem, jako by ho vyrobil nějaký kutil v domácí dílně. Soustavou trubek koluje mě neznámá kapalina, kvůli níž je nutné nosit ochranné rukavice. Vzpomínám si také na spousty plynových ventilů a dalších podivných součástek. Spíše než produkt hodný Applu to vypadá jako něco, co vzniklo na dvorku za domem.”, prozradil bývalý zaměstnanec kalifornského výrobce.

1489515945424-Screen-Shot-2017-03-09-at-93416-AM.png

Nejdůležitější funkcí přístroje je již zmíněná kalibrace a spárování Touch ID snímače při jeho výměně. Tento typ opravy je natolik specifický, že ho mohou provádět pouze servisní střediska Applu. Důvodem je snaha o maximální míru bezpečnosti, na které si Apple tolik zakládá.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button