Novinky

Vylepšený multitasking a Magic Mouse v akci. Bude takto vypadat nový iOS 13?

Že iPhony nebo smartphony obecně jsou z pohledu hardwaru takřka hotová zařízení, o tom nemusíme dlouze polemizovat. Každoroční výrazné navyšování výkonu nebo zlepšování fotoaparátu pozná dnes už málokdo a tak se zrak široké veřejnosti i samotných výrobců upíná spíše k softwarové části daného zařízení. A velká očekávání jsou spojena i s červnovou vývojářskou konferencí, na které Apple pravidelně představuje nový iOS, tvOS a macOS.

Vylepšení funkce drag&drop nebo rozšíření kontrolního centra. Bude takto vypadat iOS 13?

Čím bláznivější koncept, tím lépe

Právě mobilní systém iOS by se měl v letošním roce dočkat číselného označení 13 a přestože do samotného představení zbývá ještě více než měsíc, nejrůznějšími koncepty se to na internetu jen hemží. Ostatně, není se čemu divit. Software je totiž hlavním pojítkem mezi zařízením a samotným uživatelem a Apple si je této skutečnosti samozřejmě dobře vědom. Aktuální směr společnosti také dokázal na březnové konferenci, která se jako první v historii točila výhradně jen okolo nových služeb a aplikací (Apple Arcade, Apple TV+, Apple Card a Apple News+).

Guilherme Martins Schasiepen a jeho vize ovládání iPadu pomocí Magic Mouse

Magic Mouse v hlavní roli. Dlouhodobě vyzývaný sen nebo čirá fantazie?

Zpět ale k samotným návrhům nového iOS 13. Ten nejnovější je od designéra Guilherma Martinse Schasiepena, který doufá především ve vylepšení rozhraní pro iPad. Mezi stěžejní potenciální novinky řadí brazilský nadšenec propracovanější funkci drag&drop, takzvaná plovoucí okna s vylepšeným multitaskingem, rozšířenou nabídku kontrolního centra nebo podporu Magic Mouse. Právě ovládání iPadu pomocí myši by pro mě osobně bylo největším překvapením, ale zároveň i cestou pro maximální profesionalizaci iPadu jako pracovního nástroje. Pokud totiž připojíme k iPadu klávesnici, ale zároveň pracujeme ve vícero aplikacích najednou, je vcelku nepohodlné dotykové ovládání, které nutí držet ruku v nepřirozené poloze u displeje. Věřím, že právě možnost připojení myši by zkrátka značná část lidí, kteří to myslí například s úpravou fotek nebo dokumentů vážně, uvítala. Na celý koncept nového iOS 13 se můžete podívat tady.

Co si od nového iOS 13 slibujete vy? Jste pro možnost ovládat iPad pomocí kurzoru nebo vám takhle myšlenka přijde jako zcestná a patřící jen do systému macOS?

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button