Novinky

Nekonečný displej a bez Lightning konektoru. Podívejte se jak vypadá futuristický koncept iPhonu 13

Od představení nejnovějších iPhonů neuplynuly ještě ani dva měsíce a internetem už se šíří zbrusu nové koncepty iPhonu 13. Jeden z těch povedenějších ukazuje i YouTube kanál ConceptsiPhone, který prezentuje právě nejpovedenější návrhy designerů z celého světa.

Autor aktuálního konceptu navrhl „třináctku“ tak trochu futuristicky. Displej přes celou přední část není dnes už ničím novým, ale jeho pokračování až do stran, respektive hran telefonu, už tak standardní není. Z videa jsou taktéž patrné ovládací prvky po obou hranách telefonu, kterými by uživatel získal okamžitý přístup k nejpotřebnějším funkcím svého smartphonu. Koncepční iPhone 13 by ztratil Lightning konektor a samotné nabíjení iPhonu by probíhalo pouze bezdrátově. Poněkud zpátečnicky se autor držel při konceptu iPhonu 13 Pro. Ten vychází z designu letošních novinek a jedinou výraznější změnou je tak menší výřez pro Face ID, fotoaparát a reproduktor v horní části displeje.

Recenze iPhone 12 Pro Max: zrozen k maximálním výkonům

Vraťme se ale ještě zpět k futuristicky vyhlížejícímu iPhonu 13. Zdá se, že myšlenka iPhonu s displejem až do hran samotného přístroje nedá designerům spát. Ostatně, sám Apple nad tímto řešením přemýšlí. Důkazem je žádost o patent telefonu s tímto designem, o který kalifornská společnost v únoru letošního roku požádala. Vyvstává však otázka, jaké by bylo reálné držení telefonu a zda by nedocházelo k nechtěným dotykům v kritických místech na hranách iPhonu. Co si o daném řešení myslíte vy, je to ta správná cesta?

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Jeden komentář

 1. Tento koncept je zajímavý, ale celkem k ničemu, protože současné telefony musí být chráněny z boku. Jak znám APPLE, tak za nový LCD by chtěl třeba 20.000 a tak skoro každý má pouzdro. Podobné řešení měl Samsung Edge, ale slušně řečeno to bylo k hovnu.
  Za mě jsou cesty:
  1) úspornější technologie LCD panelu
  2) časem určitě umístění “notche” na horní hranu
  3) zrušení konektoru “lightning”
  4) SIM pouze elektronická
  Pořád se čeká na průlomové technologie v bateriích, kdy se zvýší kapacita při zachování velikosti o desítky procent.
  Otázkou je, jak při zachování smysluplné velikosti zvětšit obraz. Zda nějaká virtualita, nebo ???

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button