Novinky

Předvánoční noční můra v továrnách na iPhony: výroba je pomalá, v říjnu dokonce chvíli stála

Potíže s dodávkami v rozsáhlém řetězci partnerů Apple údajně dostihly v nejhorší možnou dobu. Podle informací asijského magazínu Nikkei americká společnost nesplnila výrobní plán iPhonu 13 o celých 20 procent, což zdroje popisují jako „předvánoční noční můru“. Nedostatek materiálů nezbytných pro výrobu moderní techniky přitom zdaleka nepostihuje jen produkci nejnovějšího modelu. Apple je pozadu také při výrobě starších modelů a to až o 25 procent.

iPhone 13 Pro Max
Foto: Richard Streit (CeskyMac.cz)

Nikkei v této souvislosti uvádí, že z původně plánovaných 230 milionů iPhonů, nakonec letošní rok do skladů dodá o 15 milionů kusů méně. Většina této ztráty přitom připadá právě na aktuální iPhone 13, po němž je koncem roku největší hlad. Nejvíce o problémech, se kterými se Apple v posledních měsících potýká, vypovídá fakt, že společnost údajně výrobu svého nejdůležitějšího produktu dokonce během října na několik dnů úplně zastavila. Stalo se tak v době, kdy prodejci napříč světem chtěli co nejrychleji naplnit regály obchodů nejnovějším modelem. Podobnou mimořádnost Apple nezažil více než 10 let.

Nový MacBook Pro trápí další problém. Uživatelé hlásí žalostně pomalou či zcela nefunkční čtečku SD karet

Problémy se přitom netýkají jen iPhonu. Podle informací, které prosákly na veřejnost, postihují také iPad a počítače Mac. Výrobu údajně nezdržuje absence hlavních procesorů, ale menších čipů jako jsou součástky řídící nakládání s energií nebo čipy, které mají na starost konektivitu. Apple však na své partnery nepřestává tlačit. Ač značku do potíží dostali externí výrobci a jejich dodavatelé nevinně, Apple vyvíjí stále větší tlak na zvýšení produkce svých zařízení.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button