Novinky

Nový MacBook Pro trápí další problém. Uživatelé hlásí žalostně pomalou či zcela nefunkční čtečku SD karet

Nová modelová řada MacBook Pro udělala radost velkému počtu převážně profesionálních uživatelů, kteří se nedokázali spokojit se stávajícími Macy s M1. Nová generace laptopů totiž přišla se zbrusu novým designem, který se v jistém smyslu vrací ke kořenům. Zatímco předchozí verze stlačila tloušťku zařízení a počet portů na nezbytné minimum, tak 14“ a 16“ MacBook Pro připomíná staré doby. Portová výbava totiž zahrnuje HDMI, USB-C / Thunderbolt, čtečku paměťových SD karet a dokonce došlo i na návrat MagSafe konektoru.

Postupně se však začíná ukazovat, že nové MacBooky Pro trápí nečekané problémy. Nedávno jsme vám přinesli zprávu o chybě s nabíjením prostřednictvím MagSafe rozhraní. To by naštěstí měla vyřešit brzká aktualizace macOS 12.1 Monterey. V diskuzních fórech se ovšem začínají objevovat další zkušenosti uživatelů, kteří reportují problémy se čtečkou paměťových SD karet.

V některých případech čtečky vůbec nefungují, případně dochází k extrémnímu snížení přenosových rychlostí. Další majitelé MacBooku Pro pak zaregistrovali podobné chyby pouze u některých typů paměťových karet od různých výrobců.

Foto: Macrumors

Řešení problému se čtečkou karet zatím neexistuje

Řešení problémů v tuto chvíli neexistuje a podle informací od uživatelů nepomáhá ani naformátování paměťové karty. Nejčastější výtky se však týkají přenosových rychlostí, kdy import dat z karty do paměti MacBooku je prostřednictvím integrované čtečky řádově pomalejší než s použitím externí čtečky zapojené do USB-C portu.

Apple se k situaci zatím nevyjádřil, nicméně lze předpokládat, že náprava přijde s další aktualizací operačního systému. Tomu ostatně nasvědčují reporty uživatelů, kteří mají na svých strojích nainstalovanou nejnovější beta verzi macOS 12.1. Tak či onak jde o frustrující záležitost, kterou nikdo z majitelů nových MacBooků Pro jistě neočekával. Věc je o to horší, že nejnovější laptopy od Applu jsou vnímány jako profesionální stroje, které svým majitelům vydělávají peníze.

Vlastníte některý z nejnovějších MacBooků Pro a evidujete stejný problém se čtečkou paměťových SD karet, nebo vám vše funguje zcela korektně? Dejte nám vědět v diskuzi. 

Zdroj
macrumors

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button