Novinky

Že by to tentokrát vyšlo? iPhone 14 údajně přijde o notch

Životní cyklus spotřební elektroniky je neúprosný. iPhone 13 už proto přestává být žhavou novinkou a stává se smartphonem, který každým dnem rozšiřuje svou uživatelskou základnu o statisíce lidí. Jak byl ale jistě potvrdil management bývalé Nokie, i chvilkové zaspání se v mobilním průmyslu trestá nesmírně krutě. Proto za zdmi Applu v těchto chvílích už jistě finišuje vývoj iPhonu 14, který se stane nástupcem aktuálního modelu. Zatímco iPhone třinácté generace představoval oproti svému předchůdci spíše jen jemnější omlazení, příští rok by to mohlo být zajímavější.

Důsledek pro širokou veřejnost je zřejmý. Intenzita nejrůznějších spekulací a dohadů o tom, jak bude nástupce současného iPhonu vypadat, bude s následujícími měsíci jen stoupat.  Poslední zpráva tohoto charakteru oživuje dnes už klasický drb o tom, že příští iPhone se zbaví ikonického výstupku na horní straně obrazovky. Tentokrát se do odhadů pustil magazín The Elec, jehož kredibilita není moc vysoká. O dost zajímavější je ale fakt, že stejná informace se k nám dostala i od analytika Ming-Chi Kua.

iPhone dostane funkci, díky níž se majitelé dozví podrobnou historii o výměně jednotlivých součástek

Známý leaker, jehož spekulace se během let staly velmi důvěryhodné, už se o iPhonu bez notche zmiňoval v březnu i v září. Poslední informace dále mluví o tom, že iPhone 14 se objeví v celkem čtyřech provedeních a o dvou velikostech obrazovky. Konkrétně půjde o 6,1palců a 6,7palců. Svého nástupce se tedy nedočká iPhone 13 mini, který se příliš úspěšným nestal. Notch vypadne jen z dražších modelů s přídomkem „Pro“. iPhone 14 a iPhone 14 Max by si výstupek měl ponechat.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button