Novinky

iPhone dostane funkci, díky níž se majitelé dozví podrobnou historii o výměně jednotlivých součástek

Apple chystá do iOS přidat novou funkci, která uživateli prozradí informace o tom, zda bylo jeho zařízení někdy v minulosti opravováno a zda k tomu byly použity originální díly. Tato novinka se stane součástí aktualizace iOS 15.2 a najdeme ji v sekci Nastavení -> Obecné -> Informace. Aktualizace tak v podstatě rozšíří předchozí funkci, která zobrazuje informace o případných výměnách displeje či baterie, které nepochází z oficiální distribuce náhradních součástek.

S uvedením iPhone 11 Apple integroval do iOS funkci, která dokázala uživatele varovat o výměně displeje z aftermarketu. V současné době vás dokáže iPhone upozornit také na neoriginální baterii a fotoaparát. Není tomu zároveň tak dávno, kdy hrozilo, že Apple zcela znemožní výměny displeje, z čehož ale nakonec sešlo.

Zdroj: iFixit

Obří poptávka po použitých iPhonech s sebou nese také riziko, že zájemci mohou dostat zařízení, které je osazeno nekvalitními komponentami. Nezřídka tak lze narazit na iPhone, který se přehřívá vlivem špatné baterie či s nekvalitním displejem. Nově ohlášená funkce tak může pomoci s nákupem zařízení z druhé ruky a zároveň ztíží fungování nepoctivým prodejcům. Teoreticky to může také znamenat, že klesnou ceny použitých iPhonů, u nichž došlo k výměně některé z kontrolovaných součástek.

Zmínit si zaslouží také nedávno ohlášený Apple program na servisování iPhonů a Maců v domácích podmínkách. Apple k tomu hodlá vydat detailní postupy včetně videí a uživatelům nabídne samostatný obchod se součástkami a potřebným nářadím.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button