Novinky

iPhone a Mac si brzy opravíte u sebe doma. Apple vám k tomu prodá vše potřebné

Společnost Apple oznámila, že plánuje začít nabízet náhradní díly, nástroje a návody uživatelům, kteří se rozhodnout pro drobné opravy svépomocí. S podporou tohoto reparačního modelu se počítá, alespoň prozatím, u modelových řad iPhone 12, iPhone 13 a Macy s M1 čispetem. Nejprve si budete moci vyměnit displej, fotoaparát a baterii pomoci náhradních dílů přímo od Applu.

Ze strany Applu jde o doslova obrovský posun, jelikož to byl právě on, kdo vždy urputně bojoval za to, aby jeho produkty byly opravovány výhradně autorizovanými servisy. Apple tento program nazývá jako “Self Service Repair” (samoobslužná oprava), přičemž ke spuštění má dojít nejprve ve Spojených státech začátkem příštího roku. Postupem času se však počítá s rozšířením této služby také do ostatních regionů.

iPhone 13 Pro Max
Foto: Richard Streit (CeskyMac.cz)

Apple chce primárně oslovit technicky zdatné uživatele, kteří mají ideálně již nějakou praxi s drobnými opravami spotřební elektroniky. Většina běžných zákazníků by podle něj měla i nadále vyhledávat služby profesionálních servisů. Podle dostupných informací to zatím vypadá, že pokud si uživatel doma úspěšně vymění displej za pomoci dílů od Applu, neztratí záruku, což je rozhodně dobrá zpráva.

Z dalších podrobností zatím víme, že Apple hodlá prodávat více než 200 různých dílů a nástrojů na opravu. Součástí programu mají být také podrobně sestavené návody a možnost získat recyklační kredit za odeslání použitého či nefunkčního dílu zpět do Applu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

    1. Spíš to vidím na ideální možnost domácí kutily, pro které nebude výměna displeje či vadného mikrofonu až takový problém. Samozřejmě pro běžné uživatele bude stále výhodnější odnést porouchané zařízení do servisu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button