Novinky

iPhone 13 je stále nejvýkonnější smartphone na světě. V testech porazil nejnovější Samsung Galaxy S22 Ultra

Společnost Samsung nedávno odhalila novou vlajkovou řadu smartphonů Galaxy S22. Celkem jde o tři modely – Samsung Galaxy S22, Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra. Tradičně jde o ty nejnabušenější zařízení ze světa Androidu, která se chlubí nejmodernějšími technologiemi a pokročilou funkční výbavou. Naproti tomu stojí Apple se svým iPhone 13 a iPhone 13 Pro, od jehož premiéry uplynulo půl roku. A jak už bývá v komunitách příznivců Applu a Samsungu dobrým zvykem, začínají se vést spory o tom, který ze smartphonů je lepší.

Z podstaty věci jde o téma k diskuzi, která pravděpodobně nikdy nedospěje do jednostranného konce. Oba smartphony patří mezi absolutní špičku a ve finále záleží pouze na tom, zda vám je sympatičtější Android či iOS. Na druhou stranu je tu přeci jen jedna disciplína v níž si Apple a Samsung můžou poměřit pindíky síly. Jde o výpočetní výkon čipsetů, který se porovnává formou syntetických testů.

Příležitosti se chopila redakce webu PCMag, která publikovala poměrně kompletní výsledky všech nových Samsungů Galaxy S22 a porovnala s dalšími smartphony včetně iPhone 13 Pro Max. Nebudu vás dlouho napínat; iPhone 13 Pro Max je prakticky ve všech úlohách výkonnější než Samsung Galaxy S22 Ultra.

iPhone 13 je stále na špici

Ani několikaměsíční náskok Samsungu nestačil na to, aby porazil Apple respektive iPhone 13 s čipsetem A15 Bionic. Apple zásadně vede zejména v oblasti strojového učení, ke kterému využívá vlastní Neural Engine. Redaktoři z PCMag si také všimli, že Samsung Galaxy S22 Ultra má problémy s chlazením. Při testování se totiž velmi rychle zahříval, díky čemuž systém začal uměle škrtit výkon procesoru, což se logicky podepsalo na horších výsledcích benchmarků.

Foto: PCMag

Velmi důležité je také zmínit, že testované Samsungy S22 poháněl čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. V Evropě prodávané Samsungy z řady Galaxy S22 jsou ovšem osazeny procesorem Exynos 2200 z vlastní produkce. Podle dostupných informací jsou ovšem oba čipsety na podobné úrovni, alespoň co se týče výpočetního výkonu.

Foto: PCMag

Ačkoli jde o poměrně zajímavé srovnání, je dobré si také uvědomit, že jde pouze o syntetické testy, které nemusí nutně vypovídat o tom, jak se smartphony budou chovat v reálném provozu. Přestože A15 Bionic v iPhonu 13 (Pro) nabízí papírově vyšší výkon, tak si troufám tvrdit, že majitelé Samsungu Galaxy S22 si nebudou mít na co stěžovat.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button