Novinky

Apple TV+ je tady: nový konkurent Netflixu nabídne vlastní seriály s hvězdným obsazením

První letošní konference Applu je za námi. Během události, která se věnovala výhradně jen službám a softwaru, Apple představil zcela novou službu News+ pro neomezený přístup k časopisům, nastínil blízké spuštění aplikace Arcade, která za měsíční poplatek nabídne množství her a ukázal také novinku s názvem Apple Card. Nejočekávanější premiéru si však Tim Cook nechal až na samotný závěr. 

Přepracovaná aplikace Apple TV

Poslední část konference totiž patřila inovované aplikaci pro Apple TV. Následně se však ukázalo, že prezentace přepracované aplikace je pouze předvojem něčeho mnohem většího. Po měsících drbů, úniků a střípků informací totiž Apple konečně představil svou službu pro streamování filmů a seriálů s názvem Apple TV+. Přiblížení tvorby, která pod taktovkou Applu vznikla, se ujaly známé hollywoodské osobnosti. Mezi nimi například americká legenda Oprah Winfrey, režisér Steven Spielberg nebo herci Jennifer Aniston, Reese Witherspoon a Steve Carell. 

https://www.youtube.com/watch?v=RrdbT4hpwBk

Seriály plné hvězd

Největším seriálovým trhákem by se měl stát seriál, ve kterém se objeví tři posledně jmenovaní herci. Seriál se bude jmenovat Morning show a podle svých protagonistů přinese pohled za oponu ranních televizních pořadů. Další titul představil herec Jason Momoa, který se proslavil jako Khal Drogo ve Hře o trůny společně s kolegyní Tinou Liffordovou. Dvojice se objeví ve sci-fi seriálu z postapokalyptického světa, kde jsou všichni slepí. Další show s názvem Little America se bude věnovat radostem a starostem migrantů, kteří chtějí ve Spojených státech začít nový život. Podle tvůrců bude děj inspirován skutečnými příběhy. 

https://www.youtube.com/watch?v=A-j8QaoTeWU

 

Na své by si měli přijít také děti. Apple totiž ve spolupráci s tvůrci populárního dětského pořadu Sezamová ulice představí vzdělávací pořad, který bude děti učit základům programování. Dále Apple uvádí, že se v jeho seriálech budou objevovat jak ty největší hvězdy, tak také začínající tvůrci. Nové pořady připravuje i moderátorka Oprah Winfrey, která chystá dva dokumenty o sexuálním obtěžování na pracovišti a o mentálním zdraví. 

Jony Ive o designu AirPods: ani netušíte, jak dlouho jsme na ně pohlíželi úplně špatně

Mnoho detailů ale v tuto chvíli o službě Apple TV+ známo není. Cookovi podřízení akorát prozradili už dříve známou informaci, že služba bude dostupná na předplatitelské bázi. Výše měsíčního členského poplatku ale zůstává i nadále neznámá. Dostupná by nová služba Apple TV+ měla být na podzim letošního roku. Není tak jasné ani to, zda dnes představené seriály budou k dispozici hned od spuštění novinky. Spuštěna bude služba ve více než stovce zemí a je tak velmi pravděpodobné, že mezi nimi bude i Česká republika a Slovensko. 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button