Novinky

Apple představil Apple Card. Nová platební karta přímo od Applu, která vám usnadní život

Apple dnes na konferenci představil svoji platební kartu s názvem Apple Card. Díky ní budete mít přehled ve vašich platbách a karta podporuje samozřejmě také Apple Pay. Karta bude mít své místo v aplikaci Wallet a můžete s ní kdykoli platit. 

Lákavý cashback a žádné limity

Apple Card bude fungovat jako klasická kreditní karta, kterou si půjde vygenerovat přímo v aplikaci Wallet. Výhodou ale bude, že při každé platbě získáte určitý „cashback“ a to ve výši 2 %. Pokud budete kartou kupovat nějaké zboží či produkt od Applu, získáte 3 % zpět z utracené částky. Obrovskou výhodou je také to, že by neměl existovat limit pro výši transakce. Peníze zpět tak tedy získáte opravdu z každé platby. Partnerem Apple Card je Goldman Sachs a společnost Mastercard.

Své výdaje můžete kontrolovat přímo v aplikaci Wallet. Grafy jsou opravu hezky zpracované a uživatelé tak budou ihned vědět, kolik peněz u jakého obchodníka utratili. Nebudou chybět ani podrobnější statistiky. Apple také představil fyzickou kartu Apple Card, která ale bude dostupná až v létě a zřejmě pouze v USA – alespoň zpočátku. Zajímavostí je, že bude vyrobena z titanu, takže se nebude jednat o žádnou „tuctovou“, plastovou kartu. Karta má minimalistický vzhled, nemá na sobě žádné číslo, datum expirace ani CVV kód. Tím, že je fyzická karta vzhledově naprosto čistá, je prakticky docíleno toho, že ji nemůže nikdo cizí zneužít.

Apple Card: maximální soukromí a bezpečnost

Pokud byste měli s kartou nějaké problémy, bude vám dostupná 24 hodinová online podpora. Za kartu nebude uživatel nic platit, nejsou zde žádné poplatky za transakce, převody, nebo vedení účtu. Karta je naprosto soukromá, Apple nevidí a neuchovává žádné osobní informace, jako například, kde a co kupujete. Vše je poté zabezpečeno pomocí Touch ID, respektive Face ID. Jednoduše řečeno, vše, co bude souviset s vašimi platbami zůstane na daném zařízení.

https://www.youtube.com/watch?v=HAZiE9NtRfs

Nová služba je také implementována do Apple Map, takže uživatelé vidí přímo na mapě, jak moc a hlavně kde utráceli. Služba bude dostupná v létě v USA a postupem času se bude rozšiřovat, takže je pravděpodobné, že se ji dočkáme i v Evropě. Kdy bude Apple Card možné používat v České republice se zatím neví.

Za mě osobně tato služba dává smysl a to zejména v USA, kde jsou kreditní karty velice rozšířené a Apple Card opravdu může uživatelům ulehčit život. Nyní je otázka, jak rychle se bude služba rozrůstat a za jak dlouho se ji dočkáme i u nás.

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button