Novinky

Apple představil Apple Arcade: hraj vždy a všude

Přestože je teprve březen, Apple si pro nás přichystal první letošní konferenci. Jaké novinky kalifornský výrobce představuje tentokrát? Po Apple News+ (článek zde) a Apple Card (článek zde) přichází zcela nová služba Apple Arcade. Zjednodušeně řečeno, jde o platformu, která za měsíční poplatek (Apple zatím nezveřejnil jeho výši) umožňuje hraní nejrůznějších titulů prostřednictvím iPhonu, iPadu, Macu nebo Apple TV – důležitou poznámkou je také fakt, že hry bude možné hrát i v offline režimu, což se může hodit především při cestování, kdy konektivita není takříkajíc stoprocentní.

https://www.youtube.com/watch?v=95FuVib8mcY

Přístup k exkluzivním titulům a žádné reklamy

Apple se pochlubil, že při spuštění služby Apple Arcade budeme mít přístup k více než 100 novým a exkluzivním herním titulům, které už nyní připravují studia jako Disney, Sega, Lego, Cartoon Network nebo Konami. Hry budou v režimu předplatného k dispozici v takzvané plné verzi, což zjednodušeně znamená, že jejich tvůci nebudou mít možnost vyžadovat dodatečné příplatky nebo vkládat otravné reklamy. Apple Arcade bude k dispozici na podzim tohoto roku a hned při své premiéře bude služba dostupná ve více než 150 zemích světa. Předpoklad, že mezi nimi bude i Česká Republika je tedy obrovský, respektive téměř jistý.

Je zajímavé sledovat, jakým směrem se kalifornská společnost v současnosti ubírá a je zřejmé, že další úspěch hodlá založit již vybudovaných pevných základech. V tomto smyslu teď hovořím o App Storu, který během necelých 11 let získal obrovskou oblibu a Apple jej teď hodlá využít k vybudování platformy s možnosti měsíčního předplatného pro herní nadšence. Jaký na to máte názor vy? Připadá vám to jako dobrý nápad a plánujete Apple Arcade alespoň vyzkoušet?

https://www.youtube.com/watch?v=67umVefSXnY

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button