Novinky

Jony Ive o designu AirPods: ani netušíte, jak dlouho jsme na ně pohlíželi úplně špatně

Módní magazín GQ přinesl u příležitosti představení druhé generace sluchátek AirPods rozhovor s designovým guru Applu Jony Ivem. První otázka směřovala na netradiční design dnes už ikonických sluchátek, který zpočátku působil tak trochu komicky. “Myslím, že to byla běžná prvotní reakce, která vycházela z racionálního uvažování, spíše než podle chápání na základě každodenního používání,” odpověděl viceprezident Applu Jony Ive. 

V jedné z dalších otázek se redaktor magazínu GQ zeptal na množství práce, která za návrhem vzhledu AirPods stojí. “Když pracujete na objektu, který je celkově velmi mechanický, myslím, že je důležité věnovat pozornost každému aspektu jeho designu. Zaměřit se na i na barvu, formu a celkovou architekturu. Pak je zde ale obtížně definovatelný rozměr pojetí chování, jako je například zvuk při zavírání pouzdra,” poodhalil Ive tajemství vždy precizně navrhovaných produktů Applu. 

Jony Ive: Britský rytíř ve službách počítačového impéria

Jony Ive také prozradil jak sluchátka AirPods vlastně vznikala. “Jedním z faktorů, kterým jsme věnovali zvýšenou pozornost, bylo vsazování sluchátek do pouzdra. Zbožňuji tyto detaily. Ani netušíte, jak dlouho jsme na toto během vývoje pohlíželi úplně špatně,” uvedl Jony Ive a naznačil tak, že AirPods mohly nakonec vypadat zcela jinak. Nová verze sluchátek se na trhu objevila minulý týden (článek zde). AirPods dostaly mimo jiné nový čip H1, který má usnadňovat párování. Podstatnou novinkou je také možnost přivolání Siri přímo přes sluchátka. 

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button