Novinky

Apple představil vylepšené AirPods s bezdrátovým pouzdrem a delší výdrží. Zájemci o novou verzi si budou muset připlatit

Poslední dny jsou na novinky od Applu mimořádně štědré. Vlna nenápadných premiér započala v pondělí, kdy Apple prostřednictvím aktualizace své aplikace Apple Store představil nový iPad mini a oživený iPad Air (článek zde). Jen o den později společnost v tichosti aktualizovala produktovou řadu stolních počítačů iMac (článek zde). Středeční odpoledne ukázalo, že nálož novinek rozhodně nekončí. 

V oficiálních prodejních kanálech Applu se totiž dnes objevila druhá generace populárních bezdrátových sluchátek AirPods. Nejvýraznější změnou je osazení sluchátek čipem H1, který umožní snadné spouštění hlasové asistentky Siri. Kromě toho Apple uvádí, že nová AirPods ve srovnání se svým předchůdcem vydrží při hovoru o 50 procent déle. S plně nabitým pouzdrem poté Apple tvrdí, že jeho nová sluchátka vydrží až 24 hodin hraní. Dalším vylepšením má být výrazné zkrácení času přechodu mezi iPhonem, iPadem nebo počítačem Mac.

Jaký je téměř 5 let starý iPad Air 2 v roce 2019? Překvapivě dobře použitelný

Další novinkou je možnost bezdrátového nabíjení. Má to ale jeden háček. Pouzdro pro bezdrátové nabíjení totiž má jen dražší verze, za kterou si Apple řekne o tisícikorunový příplatek. Vylepšené AirPods tím pádem vyjdou na 4 790 korun, což je o 200 korun méně než dnes. Zájemci o bezdrátové pouzdro, si poté musí připravit 5 790 korun. Kromě dvou variant sluchátek AirPods začal Apple nabízet také samostatné pouzdro s bezdrátovým nabíjením, které je kompatibilní i s první generací AirPods a vyjde na 2 290 korun.

Zdroj
Macrumors
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Jeden komentář

  1. Sem docela v suchu, stačí mi koupit jen pouzdro a jsem na tom stejně, jako bych si koupil nový. 😀 Radši bych ale viděl víc novinek. Chybí mi nějaký tlačítko pro ovládání hlasitosti a voděodolnost. Tak snad příště no. 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close