Novinky

Novinky u Applu: návrat iPadu Air a nová generace iPadu mini

Oficiální obchod Applu se během dnešního dopoledne na několik hodin odmlčel. To bylo zřejmé znamení toho, že ještě během dneška se v nabídce společnosti objeví nové produkty. Po opětovném spuštění obchodu se tato domněnka ukázala jako pravdivá. Produktovou řadou, která se nakonec dočkala přídělu novinek, jsou iPady. 

Nový iPad Air, který kromě Apple Pencil podroruje i klávesnici Smart Keyboard.

Žádaného vylepšení se dočkal iPad mini. Naposledy totiž Apple novou generaci tohoto zařízení ukázal v roce 2015. Nejmenší tablet v nabídce Applu si zachoval své rozměry i 7,9 palcový displej. Novinkou je však procesor A12 Bionic, který se poprvé objevil loni na podzim v iPhonu XS/Max. iPad mini také dostal podporu Apple Pencil. Cena iPadu mini v oficiálním českém obchodě startuje na částce 11 490 korun za provedení s interním úložištěm o velikosti 64 GB. V případě verze se slotem pro SIM kartu si poté Apple řekne o 3 500 korun více. V nabídce je dále také iPad mini s 256GB úložištěm. 

Recenze iPad Pro 10,5 palců: nový král mezi tablety

Vedle omlazeného iPadu Mini se do nabídky vrátil také iPad Air. V podstatě se jedná o model, který Apple v roce 2017 představil jako iPad Pro. Totožná je totiž také úhlopříčka obrazovky, která z původních 9,7 palců u posledního iPadu Air vyrostla na 10,5 palců. Jediným rozdílem je čip. Srdcem zařízení je totiž i v tomto případě procesor A12 Bionic. Stejně jako u nového iPadu mini i znovuzrozený Air podporuje Apple Pencil. Také v případě iPadu Air má zákazník možnost vybrat si provedení s 64GB nebo 256GB úložištěm. Nejlevnější model startuje částce 14 490 korun.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button