Novinky

Skrývají nejnovější iPhony funkci reverzního bezdrátového nabíjení?

Tento týden patří v technologickém světě jednoznačně Applu. Při již tradiční podzimní konferenci, která letos připadla na úterý 10. září (podívejte se na úterní Apple Keynote v 11 minutách) představil kalifornský výrobce své nejnovější hardwarové kousky (10,2palcový iPad, Apple Watch 5, iPhone 11) v čele s iPhonem 11 Pro a 11 Pro Max. Přestože nový iPhone nabízí řadu vylepšení, jež potěší nejednoho uživatele nakousnutého jablka, jedna věc mu oproti očekávání a dřívějším únikům chybí. Řeč je o reverzním bezdrátovém nabíjení.

Hraj jako nikdy. Apple Arcade startuje už 19. září. Jaká je cena?

 

Apple na úterní konferenci reverzní bezdrátové nabíjení, díky čemuž bychom měli možnost nabíjet například Apple Watch nebo AirPods (recenze) i na cestách, sice nijak nepotvrdil, včera se ale na Twitteru známého Sonny Dicksona, který mimochodem patří mezi jednoho z nejlepších zdrojů, objevila zajímavá informace. Podle něj mají všechny tři nově představené iPhony potřebný hardware k oboustrannému bezdrátovému nabíjení již zabudovaný a jeho fungování je tak blokováno jen na úrovni softwaru. Pokud by tomu tak opravdu bylo, mohl by Apple funkci obousměrného bezdrátového nabíjení spustit dodatečně s další aktualizací iOS 13.

iPhone XR

Prozatím je vše založeno spíše na bázi domněnek. Jasněji budeme mít ale už příští týden v pátek, kdy se začnou nejnovější iPhony prodávat. Dá se očekávat, že každoroční důkladné rozbory ze serveru iFixit na sebe nenechají dlouho čekat. Ocenili byste reverzní bezdrátové nabíjení nebo vám to přijde spíše jako zbytečnost?

Hraj jako nikdy. Apple Arcade startuje už 19. září. Jaká je cena?

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button