Novinky

Apple Watch Series 5 přichází s novým procesorem a větší kapacitou interního úložiště

Apple včera kromě iPhonu 11, iPhonu 11 Pro a iPadu sedmé generace  představil i Apple Watch Series 5. Jak už to tak bývá, ne všechny otázky byly na včerejší tiskové konferenci zodpovězeny. Naštěstí jsme se odpovědí na ně rychle dočkali a už víme, co tepe uvnitř jejich těla, známe cenu a dostupnost jednotlivých variant a další podrobnosti.

Nová generace, nový hardware

Nebyla by to tradiční evoluce, kdyby Apple nepřinesl do každého kusu svého zařízení o něco výkonnější čipovou sadu. Výjimkou tedy nejsou ani nové Apple Watch Series 5, které opět obdrželi vylepšení v oblasti výkonu, a to v podobě nového dvoujádrového S5 procesoru. Ten by měl být 2x rychlejší než generace S3, která pohání Apple Watch Series 3. Právě s nimi totiž nová generace zůstane na pultech obchodů, a čtvrtá série z nich tak zmizí.

Změna nastala také v interní paměti . Nová řada hodinek nyní disponuje 32 GB uložištěm, namísto loňských 16 GB.

Keramika, titan a nové řemínky

Jednou z hlavních novinek jsou bezpochyby nové dostupné varianty v keramice a hliníku. Všechny, kdo se na tyto verze těšili musím zklamat, protože s jejich dostupností v našich končinách to nevypadá dobře.

Nicméně na americkém trhu bude verze z titanu začínat na 799 dolarech. Keramická verze, která bude dostupná pouze v bílé variantě, Američany vyjde na 1 300 dolarů.

Apple nezapomněl ani na nové řemínky, ve kterých nechybí speciální Nike edice. Sportovní řemínky od této chvíle nebudou obsahovat dvě varianty délky, a v balení najdeme pouze jednu. Edice Apple Watch Hermés bude obsahovat speciální variantu sportovních řemínků, které budou mít keramické piny.

Aplikace kompas a rádio

Nové hodinky přinesou i aplikaci Kompas. Ta kromě svojí funkce bude užitečná i v mapových podkladech. Kromě zobrazení zeměpisné polohy totiž na mapě ukáže i směr, kterým se díváte.

Kromě kompasu by do hodinek měla přijít i možnost poslouchat, pomocí internetového připojení, rádio. O této funkci zatím víme pouze to, že by měla být dostupná od 30. září.

WatchOS 6 dostupný už příští týden

Jako vždy přichází s novým hardwarem i nový systém, aktuálně jde o watchOS 6, který byl představen v červnu (článek zde). Ten by měl hodinkám zprostředkovat samostatný App Store, nové aplikace a také nové ciferníky.

Aktualizace na nový systém dorazí na Apple Watch Series 3 a novější 19. září, to znamená den před zahájením prodeje letošní generace. Na starší generaci Series 1 a Series 2 by aktualizace měla dorazit o něco později.

Zdroj
9to5mac

Dominik Lipavský

Rád čtu a občas také píšu o všem, co souvisí s firmou Apple, technologiemi a mobilní elektronikou. Volný čas nejraději věnuji sportu a své drahé polovičce.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button