Novinky

Apple představil iPad sedmé generace. Nabízí větší displej, smart konektor a podporou Apple Pencil

Apple na včerejší Keynote představil kromě nových iPhonů 11 a Apple Watch Series 5 i iPad sedmé generace. Nový iPad je přímým nástupcem iPadu šesté generace a nahrazuje tak jeho prodej.

Nový větší displej

První výraznou změnou oproti předchůdci je jeho retina displej. Ten nám narostl z 9,7 palců na 10,2 palce. Chlubí se zobrazením až 3,5 milionů pixelů, nicméně jemnost 264 ppi zůstává stejná jako u předchozí generace.

Pro demonstraci kvalit displeje byl nový iPad porovnáván s nejprodávanějším notebookem v USA. Proti němu má 2,5x jasnější displej, slibuje až 3,7x lepší pozorovací úhly a je 2x rychlejší.

Smart connector a podpora Apple Pencil

Nový iPad do vínku dostal smart connector. O co jde, k čemu je dobrý? Jde o konektor, který zajištuje připojení externí klávesnice. Je nutné podotknout, že jeho princip je magnetický a mizí tím tak potřeba jakkoliv klávesnici zapojovat.

Nezapomnělo se ani na podporu Apple Pencil první generace, která si v novém systému iPadOS najde své místo a speciální gesta.

Čipová výbava

Pokud se budeme zajímat o čipset zařízení, tak zjistíme, že v novém iPadu tepe procesor A10 Fusion s koprocesorem A10. Ten by měl být dvakrát rychlejší, než procesor předchozí generace.

Nový iPadOS

Podle slov Applu je nová generace jako stvořená pro speciálně upravený systém pro všechny iPady – iPadOS. Jeho výhody spočívají především v nových na míru šitých gestech a funkcí navržených přímo pro jablečné tablety.

A to třeba díky možnosti lepšího multitaskingu nebo nových možností pro efektivnější editaci poznámek přímo v Safari. Dále potěší třeba nový správce souborů, který konečně umožňuje jejich plnohodnotné řízení. iPadOS toho ale nabízí mnohem více (samostatný článek zde).

Cena a dostupnost

Za základní model, to znamená 32 GB verze a podporou Wi-Fi, si jablečný gigant řekne 9 990 Kč. Obdobný model s kapacitou 128 GB vyjde na 12 490 Kč.

Pro náročnější uživatele tu má Apple i verzi s možností připojení k internetu nejen pomocí Wi-Fi, ale i mobilních dat. Za takový 32 GB model zaplatíte 13 490 Kč. Nejnabušenější model s možností dat a 128 GB úložným prostorem vyměníte za 15 990 Kč.

Dominik Lipavský

Rád čtu a občas také píšu o všem, co souvisí s firmou Apple, technologiemi a mobilní elektronikou. Volný čas nejraději věnuji sportu a své drahé polovičce.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Ahoj mám klavacnici na můj iPad 10,5 jak ju mám soustit musím něco k tomu dokupit ? Dík Juraj .

    1. Neuvádíte, co máte za konkrétní typ klávesnice, ale pokud jde o Bluetooth verzi, stačí ji spárovat prostřednictvím nabídky Bluetooth v nastavení iPadu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button