Novinky

Apple Watch s watchOS 6 vám řeknou, zda vám nehrozí poškození sluchu a upozorní na začátek menstruace

Apple před malou chvílí představil další verzi operačního systému pro své hodinky – watchOS 6. Systém přinesl řadu zajímavých funkcí a novinek, pojďme se na ně podívat.

Nové ciferníky

Hned na úvod Apple ukázal několik nových ciferníků, kterých se uživatelé jablečných hodinek dočkají v novém systému.

Kevin Lynch také podotknul, že uživatelům budou nabídnuty i větší možnosti přizpůsobení. Některé z ciferníků nám můžou ukázat polohu slunce po celý den či úroveň okolního hluku.

Samostatný App Store

Další novinka ukazuje na nový, nezávislý obchod s aplikacemi pro Apple Watch. V praxi to bude znamenat, že pro stažení a instalaci nových aplikací už nebudeme potřebovat iPhone. Apple Watch se tak stanou opět o něco nezávislejší na připojeném smartphonu, což je rozhodně dobrá zpráva.

Nové aplikace

Jak jsme již u jablečného giganta zvyklí, dává si záležet na svých aplikacích. Nově jich tak bylo představeno hned několik, konkrétně se tak dočkáme kalkulačky, aplikace pro rozpoznání intenzity ruchu v prostředí nebo aplikace pro přehrávání audio knih.

Aplikace ukáže intenzitu ruchu v okolí, popřípadě upozorní na možné riziko poškození sluchu

Jak je vidět, jablečný gigant myslí i na něžné pohlaví a prezentuje aplikaci, která ženy dokáže upozornit na začátek menstruace.

Apple si zakládá na zdraví svých zákazníků a ne nadarmo jsou Apple Watch za tyto funkce uznávány. Ukazuje to i další vylepšení aplikace Aktivita, která bude nově monitorovat váš pohyb v dlouhodobém horizontu.

Dále přibude aplikace pro diktování poznámek a upomínek. Důraz je kladen na bezpečnost, vaše nahrávky zůstanou pouze v hodinkách a iPhonu, zdůrazňovalo se při prezentaci. S novým systémem se nezapomnělo ani na představení řemínků, které budou ladit k novým ciferníkům.

Štítky

Dominik Lipavský

Sympatie k Apple produktům se u něj poprvé začaly projevovat s příchodem iPhonu 6. Do té doby zapřísáhlý uživatel Lumií tehdy poprvé okusil sladkou chuť nakousnutého jablka. Navzdory oblibě těchto produktů dokáže ocenit a uznat i konkurenční zařízení. Čas mimo klávesnici nejraději tráví se svou drahou polovičkou nebo jednoduše odpočinkem.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close