Novinky

iPhone 11: nejlevnější jablečná evoluce v zajetí fotoaparátu a barev

Včerejší den byl ve znamení již tradiční podzimní keynote, na které Apple pravidelně představuje nejnovější hardwarové novinky. Kromě Apple Watch Series 5 (článek zde) a iPhonu 11 Pro (článek zde), ukázal kalifornský výrobce také ořezanější a levnější variantu – iPhone 11.

Dvoučočkově, odolně a výkonně s Apple A13 Bionic

iPhone 11 je pokračovatelem loňského modelu iPhonu XR a nutno hned na začátek podotknout, že si oproti svému staršímu bráškovi výrazně polepšil. Když pomineme design a konstrukci, která se svými rozměry 150,9 x 75,7 x 8,3 mm a hmotností 194 gramy zůstala na vlas stejná, zaujme nejnovější iPhone s 6,1palcovým IPS displejem především dvojitým 12 megapixelovým fotoaparátem s ultraširokoúhlým (ohnisková vzdálenost 13 mm se světelností f/2,4 – úhel záběru 120°), respektive širokoúhlým objektivem (26 mm, světelnost f/1,8) s podporou nočního režimu (kombinací obou objektivů a procesoru A13 Bionic výrazným způsobem zlepšuje pořizování fotografií za špatných světelných podmínek). Vylepšení se dočkal i True Tone blesk, který je nyní o 36 % jasnější nebo přední TrueDepth fotoaparát. Ten nyní umožňuje nahrávat videa v 4K rozlišení při 60 snímcích za sekundu.

 

Jelikož je iPhone 11 představený po boku svých našlapanějších vlajkových lodí s přídomkem Pro, nebude asi žádný překvapením, že i on disponuje nejnovějším procesorem Apple A13 Bionic. Ten je nejen výkonný ale taktéž úsporný. Apple slibuje o hodinu vyšší výdrž, než v případě loňského iPhonu XR. Pozadu nezůstala ani voděodolnost, která se oproti loňsku posunula na 30 minut ve dvoumetrové hloubce – hodnocení IP68.

Displej a zvuk: jen drobné evoluční změny

Co se týká displeje, neproběhla oproti loňskému modelu iPhonu XR žádná změna. iPhone 11 stále nabízí dnes už relativně starší IPS displej s rozlišením 1792 x 828 při 326 pixelech na palec a maximálním jasem 625 nitů (jen pro srovnání, iPhone 11 Pro nabízí maximální svítivost na hranici 800 nitů). Menšího vylepšení se naopak dočkal zvukový projev iPhonu 11. Stejně jako iPhone 11 Pro nyní podporuje prostorové přehrávání zvuku Dolby Atmos, které můžeme znát z multikin.

Šest barev v hlavní roli

iPhone 11 bude nabízen v šesti barevných variantách – fialová, žlutá, zelená, černá, bílá a (PRODUCT)RED s kapacitou 64, 128 nebo 256 GB. Cena za nejlevnější variantu začíná na 20 990 korunách. Předobjednávky startují už tento pátek 13. září ve 14 hodin našeho času.

iPhone 11 Pro: Vše, co o prvním profesionálním telefonu od Applu potřebujete vědět

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button