Novinky

Nový iOS 13 Apple vypustí spolu s watchOS 6 už za týden 19. září, iPadOS dorazí 30. září

Svátek v oblasti mobilních technologií a technologií obecně je za námi. Apple na své tiskové konferenci představil nový iPhone 11, iPhone 11 Pro, Apple Watch Series 5 a nový iPad sedmé generace.

Jak už to tak bývá, s novým hardwarem na scénu přichází i nové verze všech operačních systému. Všechny z nich Apple představil na své speciální tiskové konferenci v červnu.

iOS 13

Ve hře je samozřejmě nový iOS 13, který by se měl konečně dočkat vymodleného tmavého režimu a dalších vylepšení. Mobilní systém iOS 13 si jableční uživatelé budou poprvé veřejně vychutnat 19. září. Několik dní poté, přesněji 30. září v pondělí, Apple vypustí další verzi systému – iOS 13.1.

Apple představil iOS 13: jaké novinky a vylepšení přináší?

iPadOS

Za zmínku také stojí i iPadům na míru šitý systém iPadOS. Ten by měl nabídnout speciální gesta a funkce, díky kterým by se mělo prostředí a samotné používání stát ještě intuitivnějším a snazším než kdy předtím.

Systém iPadOS plánuje jablečný výrobce do světa vypustit o pár dní později a vyhlížet ho můžeme, stejně jako iOS 13.1, v pondělí 30. září. Aktualizaci na něj dostane iPad Air 2 nebo novější, všechny iPady Pro, iPad páté generace a novější a iPad mini 4 a novější.

watchOS 6

Nezapomnělo se ovšem ani na watchOS, který letos dorazí ve verzi 6. Aktualizace by měla přinést samostatný App Store, více aplikací nebo nové ciferníky.

Aktualizace na tento systém by měla být pro Apple Watch Series 3 a novější dostupná již 19. září. Starší generace by se měly dočkat o něco déle.

Dominik Lipavský

Rád čtu a občas také píšu o všem, co souvisí s firmou Apple, technologiemi a mobilní elektronikou. Volný čas nejraději věnuji sportu a své drahé polovičce.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button