Novinky

Legendární Home Button končí. V iPhonu 8 ho nahradí virtuální tlačítko

Ikonické tlačítko Home Button je s námi, i přes velké obměny, již od prvního iPhonu. Vždy to byl jeden z hlavních poznávacích prvků jablečných telefonů. V iPhonu 8 se ho ale nejspíš nedočkáme. Tedy alespoň ne toho klasického hardwarového. Vzhledem k úspoře místa a také faktu, že nový iPhone má být bezrámečkový, se inženýři rozhodli pro tzv. virtuální tlačítko. To se bude podle potřeby zobrazovat a skrývat. Pokud tak například budeme přehrávat video nebo prohlížet web, Home Button se skryje. Podobně se v současném iOS skrývají dodatečné ovládací prvky. Snahu o vyjmutí klasického domovského tlačítka už odstartovaly loňské modely iPhone 7, 7 Plus, které přišly s dotykovou plochou jejíž zpětná vazba skvěle nahrazuje mechanický vjem z předchozích telefonů.

Dříve zmiňovaná funkce “Function area” se v novém iPhonu 8 zřejmě neobjeví

Dříve se také spekulovalo o možnosti využití „Function Area“, což měla být oblast ve spodní části displeje, který by nahrazovala středové tlačítko. Podle zdrojového kódu pro chytrý reproduktor HomePod se ale nic takového nechystá. Pokud se tedy má virtuální Home Button zobrazovat kdekoliv v nabídce, musí Apple zapracovat na dostatečném kontrastu takového ovládacího prvku. Snadno by se totiž mohlo stát, že by uživatel přehlédl možnost vrátit se zpět na úvodní obrazovku, což by určitě nebylo příjemné.

Nejnovější rendery iPhonu 8 vypadají opravdu skvělě

Informace pochází z rozboru firmware chytrého reproduktoru HomePod, který Apple nechtěně odhalil minulý týden. Od té doby se už objevilo množství informací, které například prozrazují finální design iPhonu 8, jeho možnost nahrávání videí v 60 snímcích za sekundu v rozlišení Ultra HD nebo sofistikované rozpoznávání obličeje.

Tato zařízení Apple představí ještě do konce letošního roku

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button