Novinky

Apple nechtěně odhalil funkce chystaného iPhonu 8 a reproduktoru HomePod

Apple vydal první sestavení firmwaru určeného pro bezdrátový reproduktor HomePod a dovolil tak zvědavým vývojářům nahlédnout do zdrojových kódů. Steve Troughton-Smith při procházení nefinálního sestavení narazil na několik řádků kódu, které odhalují fakt, že iPhone 8 nabídne podporu odemknutí za pomoci skenu obličeje. Smith vysvětluje, že kód potvrzuje přítomnost infračervených senzorů, které umožní detekci i za zhoršených světelných podmínek. Informace pochází ze sekce BiometricKit, která byla až doposud vyhrazena pouze pro čtečku otisků TouchID. Součástí informací je také glyf s vyobrazením čelní strany iPhonu 8.

Na první pohled je patrná silueta s displejem roztaženým k okrajům a výřezem v horní části. V podstatě tak jde o další potvrzení finální podoby, která se médii šíří již několik měsíců. Další zajímavostí je schopnost rozeznání tváře z různých úhlů či momentů, kdy se před senzorem objeví vícero uživatelů. Zatímco doposud publikované spekulace nelze považovat za zcela věrohodné, firmware HomePodu nabízí relativně přesný pohled na funkce a schopnosti, které se objeví u iPhonu 8.

Glyf iPhonu 8 ukrytý v části firmwaru reproduktoru HomePod potvrzuje dřívější úniky

Co se týče samotného reproduktoru, jeho firmware prozradil, že pod horním krytem se bude nacházet matice (LED) diod, což bude v praxi znamenat, že HomePod zvládne s jejich pomocí zobrazovat různé tvary a symboly. Poslední pikantností je samotný operační systém, kterým se stane iOS s náležitou úpravou rozhraní pro hlasové ovládání. Oficiální spuštění prodeje inteligentního reproduktoru HomePod je naplánováno na prosinec letošního roku. Ohlášená cena bude činit 349 dolarů (zhruba 8000 Kč bez daně). Jak to bude s dostupností na trzích mimo domácí USA, je stále značně nejasné.

HomePod: pořádný Apple reproduktor se Siri

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button