Novinky

Nová generace HomePodu by mohla přijít s dotykovým LCD displejem

Druhá generace klasického velkého HomePodu přinesla oproti předchozí verzi pár příjemných vylepšení, zahrnující například nové senzory či přepracovaný systém měnčů. Jednalo se ale spíše o menší kosmetické změny, jež nijak zásadně nemění funkčnost tohoto chytrého reproduktoru. To však nebude platit pro HomePod třetí generace, jelikož u něj bychom se dle posledních spekulací měli dočkat jedné zásadní novinky, jež může dosti změnit způsob, jakým s HomePodem momentálně uživatel interaguje, a to dotykového LCD displeje.

Již před několika měsíci sběratel „Kosutami“ sdílel první snímky prototypu HomePodu s LCD displejem. Nyní byly tyto obrázky potvrzeny z nezávislých zdrojů a je velmi pravděpodobné, že patří k nadcházející generaci HomePodu. Apple údajně testuje verzi tohoto chytrého reproduktoru s LCD displejem na vrchu HomePodu, kde se u stávající generace nachází pouze několik LED diod s dotykovou plochou.

foto: 9to5mac

Kosutami se poté na sociální síti X podělil o několik podrobností o tomto prototypu včetně potvrzení, že má stejnou velikost a design jako HomePod druhé generace. Také dotyková plocha má naprosto stejné rozměry, ale samozřejmě s rozdílem, že se zde nachází již zmíněný LCD displej.

Zatím není jasné, jak bude vypadat rozhraní na displeji HomePodu, je však pravděpodobné, že bude zobrazovat základní informace o přehrávaných médiích v aplikacích jako jsou například Apple Music či Podcasty. Dále by displej mohl zobrazovat některá důležitá oznámení či umožnit uživatelům přijímat telefonní hovory a odpovídat na zprávy.

Jde samozřejmě stále o prototyp a Apple jej kdykoliv v průběhu vývoje může zavrhnout. Dotykový displej by však pravděpodobně udělal radost spoustě uživatelům, jelikož by jej bylo snažší ovládat bez nutnosti brát do ruky iPhone či iPad.

Zdroj: Apple

A co vy? Zamlouval by se vám HomePod s LCD displejem na vrchu? O své názory se můžete s námi podělit v diskuzi.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button