Novinky

HomePod: pořádný Apple reproduktor se Siri

Na konci konference WWDC byl představen další produkt, o kterém se dříve spekulovalo. Jedná se o nový reproduktor HomePod, který pochází přímo z dílny jablečného velikána. Půjde o bezdrátové zařízení, které má nabídnout hlasitý a naprosto perfektní zvuk.

HomePad se skládá ze sedmi reproduktorů umístěných ve spodní části. Ty budou odrážet zvuk od základny, na které je reproduktor položen. V prostřední části se nachází bassový reproduktor navržený samotným Applem. Ten disponuje čipem A8 (poprvé použit v iPhonu 6), který dokáže upravovat hudbu pro danou místnost, v níž se zrovna nachází. Jednoduše řečeno, pokud reproduktor postavíte ke zdi nebo doprostřed místnosti, automaticky to rozpozná a zvolí nejideálnější nastavení pro co nejlepší hudební prožitek.

HomePod má v sobě zabudováno také šest mikrofonů, které s pomocí Siri rozpoznají vaše povely pro přepínání písní a další vychytávky. Siri vám taktéž dokáže vytvořit playlist na základě vašich hudebních preferencí nebo aktuální nálady. Součástí reproduktoru bude i domácí asistent, který vám prozradí počasí, nejnovější zprávy, výsledky vašeho oblíbeného týmu a další zajímavé informace. Nový Apple reproduktor bude samozřejmě podporovat HomeKit, takže z pohodlí gauče můžete podle potřeby obsluhovat světla, topení, klimatizaci přímo přes HomePod. Cena zařízení bude 349$ (cca 8200 Kč).

Apple představil nový iOS 11: záplava novinek v čele s rozšířenou realitou

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button