Novinky

Spotify konečně plnohodnotně i na HomePodech! V iOS 17 už to bude možné

Pokud vlastníte některý z jablečných chytrých reproduktorů, pak jistě víte, že dosud bylo možné přímo z reproduktoru streamovat hudbu jen v rámci Apple Music. To samé platilo i pro ovládání přehrávače pomocí Siri. Přehrávání z ostatních služeb jako Spotify, Tidal nebo třeba Youtube Music sice bylo možné, ale jen prostřednictvím AirPlay. Ovládání tedy probíhalo pouze skrze zdrojové zařízení (iPhone, iPad…). To by se však s příchodem iOS 17 mělo změnit.

Apple říká, že po aktualizaci na poslední verzi iOS bude mít do HomePodů přístup jakákoli stremovací aplikace, která bude podporovat SiriKit API. Takovou aplikaci tedy bude možné ovládat buď přímo z reproduktoru nebo pomocí Siri. A nebude to jen o základních funkcích jako přehrát, pozastavit nebo přepnout na následující skladbu. Touto formou si budeme moci říci o přehrání konkrétní skladby nebo třeba přehrávanou písničku přidat do knihovny či svého oblíbeného playlistu. Jediným omezením/podmínkou pro správnou funkčnost bude přihlášení iPhonu a HomePodu na stejné WiFi síti, což ale pro většinu uživatelů nebude problém. Hudbu, přehrávanou doma, logicky nebudeme příliš často ovládat například z kanceláře.

Zdroj: pocket-lint.com

Tímto krokem si Apple jistě nakloní spoustu potenciáních zákazníků, kteří dávají přednost konkurenčním hudebním nebo podcastovým platformám. Do této chvíle totiž pro tyto uživatele HomePody nedávaly příliš smysl. Často tedy při výběru chytrých reproduktorů sahali ke konkurenci. Ta už je v dnešní době v segmentu chytrých reproduktorů poměrně velká.

Osobně mi tato novinka udělala velkou radost a začínám vážně uvažovat o koupi dvou HomePodů druhé generace. Co na změnu říkáte vy?

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button