Novinky

Rozpoznávání obličeje u iPhonu 8 bude mnohem sofistikovanější, než se očekávalo

Nedokončený firmware chytrého reproduktoru HomePod prozrazuje postupně více informací, než bychom od tak velké společnosti jako je Apple čekali. Už dříve jsme vás například informovali o iPhone 7s Plus a jeho očekávánému finálnímu designu nebo nových Apple Watch s LTE modulem. Zdá se ale, že vývojáři luští řádky kódu opravdu poctivě, protože objevili části, které napovídají zavedení funkce rozpoznávání obličeje.

Face ID, jak by se mohla nová technologie jmenovat, by s největší pravděpodobností nahradila současné a hodně oblíbené rozpoznávání otisků prstů. Face ID by mělo být rychlé a spolehlivé, hlavně díky využití infračerveného skenování. To mimo jiné umožní také rozpoznání obličeje v momentě, kdy bude iPhone 8 ležet na stole nebo nebude v ideálním úhlu. Evidentně půjde o zcela jinou technologii, než kterou využívá Samsung Galaxy S8 a ostatní výrobci. Alespoň podle webu iHelp.

Další náznaky kódu hovoří o zpřístupnění rozpoznávaní obličeje třetím stranám, tedy podobně jako tomu je u Touch ID. Jestli nová vychytávka bude fungovat stejně dobře jako otisk prstů zůstává prozatím otázkou. A co na novou technologii říkáte vy, jste spíše pro skenování prstů nebo obličeje?

Nové snímky iPhonu 8 potvrzují příchod další barevné varianty

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button