Novinky

Face ID pod displejem bude. Víme, jaká generace se touto novinkou pochlubí jako první

Analytik, zabývající se budoucností displejů, Ross Young včera ve svém příspěvku na Twitteru zveřejnil vizi mobilních displejů pro následující roky. Z níže přiložené grafiky vyplývá několik velmi zajímavých informací a milníků, souvisejících s budoucností displejů jak ve standardních, tak i Pro variantách jablečných telefonů.

Zdroj: Twitter – Ross Young

Asi nejzajímavější očekávanou novinkou by mělo být Face ID pod displejem u iPhonu 17 Pro v roce 2025. Přední fotoaparát by však stále měl zůstat v podobě průstřelu v displeji. Úplně čistý displej bez výřezů a průstřelů Young očekává až nejdříve v roce 2027 u iPhonů 19 v Pro variantě.

Zveřejněné predice se týkají i základních verzí iPhonů. Zde se dozvídáme, že již letos se pravděpodobně dočkáme prvku Dynamic Island v iPhonu 15. Nadobro bychom se tedy mohli zbavit neoblíbeného výřezu už tento rok. Naopak zklamáním je fakt, že Pro Motion displej s obnovovací frekvencí 120 Hz se do základního modelu dostane až za 2 roky. Konkurenční výrobci již v mnoha případech berou zobrazovače s vyšší obnovovací frekvencí jako standard i u nižších modelů svých telefonů.

zdroj: macrumors.com

Na první pohled se může zdát, že jsou v tomto směru iPhony oproti konkurenci pozadu. Je však potřeba dodat, že dlouhodobá taktika Applu je přinášet technologie vyladěné do posledního detailu. Proto do svých zařízení Face ID a kameru schovanou pod displejem neintegruje dříve, než bude funkční na 100 % a bez kompromisů.

Závěrem tradičně upozorním, že se jedná o predikce, nikoli podložené informace, potvrzené samotným Applem. Informace ze strany uznávaných analityků se však ve většině případů od pravdy příliš neliší.

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button