Apple v září představí další generaci Apple Watch se zásadním vylepšením

Apple v září představí další generaci Apple Watch se zásadním vylepšením

Agentura Bloomberg zveřejnila novou zprávu, v níž uvádí, že Apple plánuje v následujících měsících uvolnit další generaci Apple Watch, která dorazí s vestavěným LTE modulem. Jeho integrace by měla uživatelům hodinek umožnit mnohem větší nezávislost v momentech, kdy budou mimo dosah iPhonu. Aby bylo možné využívat veškeré funkce dosavadních modelů Apple Watch, je nutné mít hodinky spárované s iPhonem. Kolem dalších specifikací chystaných Apple Watch však existuje stále dost otazníků.

V zákulisí se hovoří o dvou variantách, které od sebe bude primárně odlišovat již zmíněná konektivita. Apple s nejvyšší pravděpodobností přistoupí ke strategii, jakou používá u iPadu. Zákazníci se tedy budou moci rozhodnout, zda pořídí hodinky s LTE nebo se bez něj obejdou. Velmi zajímavé bude sledovat, jak se vývojáři vypořádají s energetickou náročností, respektive, jak se přítomnost LTE podepíše na celkové výdrži, která je obecně nejpalčivějším problémem veškeré nositelné elektroniky.

Nejzásadnějším vylepšením Apple Watch Series 2 se stala vodotěsná konstrukce a přidání GPS

Další věcí, o níž se Bloomberg nezmínil, je fakt, jak další chytré hodinky budou vypadat. Na toto téma se nedávno vyjádřil John Gruber, který má velmi dobré zdroje s přímým napojením na kalifornského výrobce. Ve svém komentáři se nechal slyšet, že letošní model nabídne přepracovaný design. S nejvyšší pravděpodobností se dočkáme tenčí konstrukce a o něco většího displeje, který lépe využije čelní stranu.

Vyzkoušeli jsme WHOOSH! Diamond Defense: Neviditelná ochrana pro váš iPhone a Apple Watch

Apple Watch 3 budou oznámeny v druhé polovině září na stejné akci, kde dojde k debutu iPhonu 8. LTE modul má podle všeho dodat společnost Intel, která tím může zvýšit svůj tržní podíl na poli dodávek komunikačních modulů. Přestože do avizované premiéry zbývá pouze několik týdnů, je až k podivení, jak málo toho o dalších hodinkách s logem Applu víme.

Autor

Richard Streit
Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

One comment

  • S křížkem po funuse. Mám na ruce hodinky Samsung Galaxy Gear S – pár let staré a vybavené dokonce modulem mobilního telefonu. O čínských hodinkách třeba DZ09 – mobil bez androidu za cca 500Kč nebo o čínských hodinkách s androidem (je jich sousta) za cca 2-3 tis. korun nemluvě. Kdepak nám soudruzi z NDR udělali chybu?

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.