Recenze

Vyzkoušeli jsme WHOOSH! Diamond Defense: Neviditelná ochrana pro váš iPhone a Apple Watch

Ať už vám na stole leží iPhone 7 Plus (recenze), Samsung Galaxy S8 či cokoli jiného, obecně nejdražší součástkou dnešních smartphonů je jejich displej. V případě těch nejlépe vybavených modelů jde o panely s úžasnými zobrazovacími schopnostmi a celou řadou doprovodných technologií. Stačí ovšem chvilka nepozornosti a rázem se vaší peněženkou prožene pěkný průvan. Kdo se někdy s podobnou situací setkal, moc dobře ví, že výměna displeje může přijít na pěkných pár tisíc. Pokud chcete nepříjemnému výdaji financí předejít, je dobré investovat do některé z dostupných forem ochrany displeje. Mezi nejtypičtější zástupce patří tvrzená skla, která lze sehnat v nejrůznějších variantách a téměř pro každý model smartphonu. Další možností jsou tekuté přípravky využívající nanotechnologie. Jeden takový se dostal i do naší redakce, kde jsme si v praxi ověřili jeho skutečné schopnosti.

 WHOOSH! Diamond Defense je tekutá ochrana určená k ochraně displejů a dalších skleněných povrchů před mechanickým poškozením. Výrobce se v oficiálních materiálech chlubí certifikací od  inspekční společnosti SGS, která se postarala o nezávislé testování. WHOOS! Diamond Defense se prezentuje jako neviditelný nano povlak s vynikající odolností vůči poškrábání. V porovnání s tvrzenými skly či klasickými foliemi zaujme nesmírně snadnou aplikací.

Součástí balení je dvojice napuštěných ubrousků a antibakteriální hadřík. Jako první je nutné důkladně odmastit displej a zbavit ho veškerých nečistot, k čemuž slouží čistící ubrousek v prvním sáčku a hadřík. Následně se ke slovu přihlásí ubrousek z druhého sáčku, kterým aplikujete nano povlak na displej telefonu. Pak už stačí počkat pět minut a displej vyleštit antibakteriálním hadříkem.

Klíčové tekutiny je v ubrousku více než dostatek, v našem případě ji bylo dost k aplikaci na dva smartphony a displej Apple Watch – poslední zbytky padly na skla brýlí. Abych se přesvědčil o vlastnostech WHOOSH! Diamond Defense, rozhodl jsem se pro poměrně radikální test. Hlavním aktérem se v tento moment stal kuchyňský nůž. Nebudu chodit okolo horké kaše a rovnou přiznám, že první rýpnutí do displeje doprovázela záplava rozpaků.

Když displeje obou iPhonů a Apple Watch přežily bez jediné úhony, odhodlal jsem se k dalšímu kroku a nano povlak aplikoval na zadní stranu iPhone 7 Plus Jet Black. Představa nepoškrábatelného Jet Black iPhonu mi v hlavě zněla nesmírně líbezným tónem. Nechci vás napínat – na zadní stranu extrémně lesklé povrchové úpravy Jet Black to jednoduše nefunguje. Stačilo mírné přejetí nože a okamžitě bylo o vlasový škrábanec více. Pokud vás tedy napadne ta samá myšlenka, nedělejte to.

Na tekuté ochrany displejů jsem vždy pohlížel s mírným despektem a považoval je za novodobou formu šamanství. V praxi ovšem funguje velmi dobře a minimálně ostří nože zvládá odolat. Je ovšem otázkou, jak dlouho se nano vrstva dokáže na krycím skle udržet. Výrobce deklaruje ochranu až na 12 měsíců. Je ovšem dobré brát na zřetel fakt, že každý se chová ke svému smartphonu jinak. Jestliže patříte mezi opatrnější část uživatelů, lze WHOOSH! Diamond Defense směle doporučit. Pokud se však váš telefon každou chvíli válí na zemi, raději sáhněte po kvalitním tvrzeném sklu, které dle mého názoru nabízí stále lepší ochranu vůči mechanickému poškození.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button