Novinky

Face ID pod displejem? Dočkáme se, jen to bude ještě nějakou chvíli trvat

Když Apple v roce 2017 představil iPhone X, jednalo se o natolik revoluční produkt, že svým výřezem v displeji udal trendy na několik následujících let. Postupem času však Apple přešel na vylepšené řešení a do Phone 14 Pro umístil kameru se senzory pro Face ID do takzvaného „Dynamic Island.“ Ten by měl být ale pouze přestupní stanicí mezi výřezem a zabudovanou kamerou přímo pod displejem a je tedy jen otázkou času, kdy se této změny dočkáme.

Ačkoliv má na tyto technologie Apple patenty již několik let, tak poslední spekulace naznačuje, že bychom se umístění kamery a senzorů pro Face ID pod displej měli dočkat až v roce 2024 s příchodem iPhone 16. Zprávu, jež obsahuje toto tvrzení, vydal známý leaker Ross Young jako reakci na předpověď, že by se tato technologie mohla vyskytnout už v iPhone 15. Přítomnost této novinky u iPhone 15 tedy zavrhl a zmínil, že ačkoliv má Apple k dispozici funkční prototypy, tak není v plánu přidat tuto technologii do letošních modelů.

iPhone 14 Pro Max
foto: Český Mac (autor: Richard Streit)

Následně k tomuto tématu přidal svůj komentář také dobře in leaker Ming-Chi Kuo, který uvedl, že se tato novinka bude u iPhone 16 týkat pouze modelů s přídavkem „Pro.“ Je tomu tak údajně kvůli politice Apple, kdy se  snaží od sebe základní a „Pro“ model více odlišit, aby měli zákazníci větší motivaci si koupit dražší zařízení.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button