Novinky

Zahoďte kamery: iPhone 8 umožní nahrávat videa v ohromující kvalitě

Určitě jste v posledním týdnu zaznamenali nespočet nových informací pocházejících z připravovaného firmware chytrého reproduktoru HomePod. Vývojářům se například podařilo odhalit design nového iPhonu, chybějící čtečku otisků prstů, kterou nahradí senzory rozpoznávající obličej nebo funkci „Tap to Wake“, jenž umožňuje poklepání na displej telefonu a jeho následnou aktivaci bez nutnosti zmáčknout jakékoliv hardwarové tlačítko. Stejnou funkci již několik let používají telefony s Androidem, které většinou disponují OLED displejem.

Analyzování kódu však neustále pokračuje a nyní se objevila zpráva o tom, že iPhone 8 (iPhone 7s/iPhone Pro?) nabídne možnost nahrávání videí v 60 snímcích za sekundu při rozlišení 3840×2160 (UHD). Současné vlajkové modely všech výrobců nabízejí o polovinu menší snímkovou frekvenci při stejném rozlišení. Letošní iPhone by se tak stal prvním telefonem, kterým bychom mohli pořizovat takto kvalitní videozáznamy. O to více pak dává smysl příchod nového kódování HEVC, o kterém jsme vás informovali již s představením iOS 11. HEVC zabírá takřka o polovinu méně místa, než starší standard H.264, což ocení hlavně majitelé 32GB modelů.

Jestli jsou nové informace pravdivé či nikoliv, se ukáže až na tradiční konferenci v září, při které Apple vždy představuje nejnovější hardware. Vzhledem k tomu, jaké informace a spekulace už unikly (bezdrátové nabíjení nebo laserový systém pro rychlejší ostření), se ale máme rozhodně na co těšit.

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button