iPhone 8 získá funkci, kterou znají majitelé Androidu již několik let

iPhone 8 získá funkci, kterou znají majitelé Androidu již několik let

Přestože chytrý reproduktor HomePod zamíří na pulty obchodů až v prosinci, jeho nefinalizovaný firmware se v uplynulých dnech stal studnicí plnou informací, které se týkají iPhonu 8. Několik šikovných vývojářů se pustilo do analýzy kódu, v němž objevili indicie toho, jak bude vypadat čelní strana chystaného iPhonu a relativně nepříjemný fakt v podobě chybějící čtečky otisků (celá zpráva zde). Touch ID s nejvyšší pravděpodobností nahradí série senzorů schopných rozpoznávání obličeje. Evidentně se tak naplní dřívější spekulace, podle nichž Apple nestihl technologii čtečky otisků umístěné v displeji dotáhnout do požadované formy. Než aby došlo k vypuštění nedokonalého řešení, raději vsadí na zcela novou formu autentizace.

Dalším dílkem do stále rozlehlejší skládanky je zmínka o prvku UIStatus Bar, který nahradí stávající lištu v horní části displeje. Podle vývojářů půjde o přepracovanou notifikační lištu, která bude v základním stavu zobrazovat informace o signálu a stavu nabití. Zmíněné vylepšení má vycházet z interakce – co si ovšem pod tímto pojmem máme konkrétně představit, zatím nikdo netuší. Další specialitou iPhonu 8 bude funkce “Tap to Wake“, která poklepáním na telefon aktivuje displej. Stejnou funkcionalitou již delší dobu disponují konkurenční zařízení s Androidem, nicméně u Applu lze předpokládat, že jeho varianta bude opět o něco propracovanější.

Z firmwaru pro HomePod jsme se paradoxně dozvěděli více informací o iPhonu 8, než o samotném reproduktoru

Co se týče již známých informací, iPhone 8 dorazí s podporou bezdrátového nabíjení (standard Qi), tenkými rámečky kolem displeje a přepracovanou konstrukcí kombinující kovový rámeček a skleněná záda. Výraznému vylepšení pochopitelně neunikne ani duální fotoaparát s horizontálním umístěním objektivů. Přestože do oficiální premiéry zbývají ještě necelé dva měsíce, díky neustálým únikům se dozvídáme čím dál více podrobností o hardwarové výbavě a funkcích. S blížícím se termínem tiskové konference lze očekávat, že tento trend bude i nadále sílit.

Apple nechtěně odhalil funkce chystaného iPhonu 8 a reproduktoru HomePod

Autor

Richard Streit
Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

24 comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.