Novinky

Na internet unikla fotografie klíčové součástky z iPhonu 8

Nový únik ze stránky Slashleaks zřejmě ukazuje desku s prvním nabíjecím systémem pro iPhone 8. Z přiložených fotek je totiž patrná nabíjecí cívka, která zabírá značnou část přední strany plošného spoje. Na zadní straně se pak nachází štítek, který celou součást identifikuje jako technologii bezdrátového dobíjení Qi, kterou již například používá Samsung ve svém Galaxy S8. Zda se jedná o komponentu určenou přímo do těla iPhonu nebo základ pro externí dock, přes který se bude telefon nabíjet, zatím není jasné. Podle přibližné velikosti desky (6,35 cm v nejširším místě) jsou možné obě varianty. Pokud by tento únik informací byl pravdivý, nabíjecí zařízení by disponovalo výkonem 0,6A – 2A. Pro srovnání, originální nabíječka dodávaná k iPhonu 7 nabízí výkon 1A.

O pravosti však můžeme alespoň trochu pochybovat. Na přední straně jsou totiž záměrně rozmazány všechny řádky, které by pomohly desku identifikovat. Můžeme si ale povšimnout nápisu pod cívkou, který lze přečíst jako iPhone. Dalším znakem napovídající příchod bezdrátového nabíjení v novém Apple telefonu, by mohl být použitý konektor. Ten má 8 pinů, tedy stejně jako Lightning.

Pokud je to pravda, máme se opravdu na co těšit. Ovšem jen za předpokladu, že Apple vyvinul nějakou lepší technologii bezdrátového nabíjení. Pokud ale půjde o současný standard, tak to zase taková výhra není. Přece jen, položit telefon přesně na nabíjecí podložku nebo do něj zastrčit kabel, je prakticky totéž. Navíc s telefonem, který je připojený kabelem můžeme alespoň snadno manipulovat, aniž by se nabíjení stále přerušovalo.

Bezdrátové nabíjení, které bude fungovat na několik metrů, přijde v některém z příštích iPhonů

 

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button