Novinky

Rychlé nabíjení jen přes certifikovanou MagSafe nabíječku? iPhone 15 by to mohl změnit

Když v roce 2017 Apple představil nově u modelů iPhone 8 a iPhone X funkci bezdrátového nabíjení, bylo možné jej využít rychlostí až 7,5W prakticky s jakoukoli nabíječkou, podporující standard Qi. S příchodem iPhonu 12 a technologie MagSafe však rychlost nabíjení narostla až na 15W. Ovšem jen s nabíječkami právě podporujícími MagSafe a majícími potřebnou certifikaci. To by se však letos mohlo změnit s příchodem nové řady iPhonů 15.

Mimo to, že je již téměř jistá změna nabíjecího konektoru u nových jablečných telefonů z letitého Lightningu na modernější USB-C, by se mohlo dočkat vylepšení i nabíjení bezdrátové. Dle nového úniku by totiž k rychlému nabíjení až 15W nemusela být nutná certifikace přímo od Applu. To by mimo jiné mohlo souviset s připravovaným standardem pro rychlé bezdrátové nabíjení Qi2. Zároveň je možné, že v odstranění tohoto omezení má prsty také EU. Ta totiž Applu “zařízla” plánované omezení rychlosti nabíjení svých zařízení přes USB-C s necertifikovanými kabely.

Zdroj: Unsplash – James Yarema

Bezdrátové nabíjení telefonů, ať už ze sítě nebo například z powerbank, je čím dál oblíbenější, navýšení rychlosti by tedy jistě uvítala většina uživatelů. A kdo ví, třeba se v následujích letech dočkáme telefonů, které půjdou nabíjet pouze bezdrátově a o nabíjecí konektor přijdou úplně. Podobným vývojem přeci prošel i sluchátkový jack, který dnes u iPhonů snad už ani nikomu nechybí.

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button