Novinky

Apple Watch Series 7 a SE dostanou USB-C kabel. S rychlonabíjením přes MagSafe Duo to ale nebude tak jednoduché

Úterní představení nových Apple Watch 7 bylo pro většinu z nás asi trochu zklamáním. Nejen, že kalifornský gigant ponechal už čtvrtým rokem stejný design (když pomineme displej až k okraji), ale dokonce nedošlo ani k obměně procesoru. Ten je tedy na vlas stejný jako v loni předsatvených Apple Watch 6.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Richard Streit)

Jednou z mála nových funkcí Apple Watch Series 7 je tak podpora rychlonabíjení. Ve srovnání s loňskou generací chytrých hodinek kalifornského výrobce se celková doba nabíjení zkrátila o celých 33 %. Při úterní konferenci se Apple dokonce pochlubil i konkrétními hodnotami.

Komentář: Když nadšení vystřídá povinnost. Kam se podělo kouzlo Applu?

Za 8 minut, 8 hodin

Apple Watch 7 se při použití rychlonabíjecího kabelu USB-C (je součástí balení nových Apple Watch 7 i Apple Watch SE – zde ale nebude dostupná funkce rychlonabíjení) dokáží nabít z 0 na 80% za 45 minut. Během 8 minutového nabíjení dokáží získat energii pro sledování spánku (procentuálně hovoříme o cca 20% nárustu energie). Za takovýmto vylepšením stojí především nová architektura nabíjení.

MagSafe Duo pravděpodobně nebude rychlonabíjení podporovat

Pro všechny majitele loni představené nabíječky MagSafe Duo je tady ale malý háček. Apple totiž na svých oficiálních stránkách tvrdí, že 7. generace hodinek podporuje rychlonabíjení pouze s nejnovějšími USB-C kabely k tomu určenými. Zda-li budou rychlonabíjení podporovat současné magnetické nabíječky s koncovkou USB-C, zůstává zatím záhadou. Vše se dozvíme až s prvními kusy Apple Watch 7, které by se k uživatelům měly dostat někdy na podzim.

Komentář: Když nadšení vystřídá povinnost. Kam se podělo kouzlo Applu?

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button