Aktuality

Bezdrátové nabíjení, které bude fungovat na několik metrů, přijde v některém z příštích iPhonů

iPhone představený na podzim letošního roku dostane bezdrátové nabíjení, to už se zdá být jasné jako facka. Zklamáním pro některé uživatele ale bylo zjištění, že nová technologie nebude v porovnání s konkurencí jinak výjimečná. Půjde totiž o víceméně stejný princip jaký používá například Samsung. Divočejší spekulace z nedávné doby ovšem ještě nedávno hovořily o tom, že Apple ukáže už letos způsob, který technologickému světu vytře zrak.

150608_iphone_concept_1

Poslední zpráva analytiků z banky JP Morgan naštěstí hovoří opět o něco pozitivněji. Na unikátní technologii bezdrátového nabíjení, které by mělo být schopno napájet telefon i na vzdálenost několika metrů, se totiž v Cupertinu přece jen pracuje. Objeví se ale až v některém z příštích modelů značky.

V případě letošního upgradu je možné, že Apple představí řešení, které poslední dva roky vyvíjí ve spolupráci se společností Broadcom. Analytik z JP Morgan Harlan Sur ale poznamenává, že letos se výsledků spolupráce s touto firmou dočkat nemusíme. Na vině můžou být problémy s vybuchujícími Samsungy Galaxy Note 7. Podobným problémům by Apple samozřejmě rád předešel.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button