Novinky

Apple právě vydal iOS & iPadOS 14 Golden Master: odměna pro beta testery

Dnešní dlouho spekulovanou konferenci asi zaznamenal každý fanoušek Applu. Byly představeny nové Apple Watch 6 a levnější Apple Watch SE a dva nové iPady. Nový iPad, který je vstupním modelem do světa iPadů a zbrusu nový iPad Air, který přináší zcela přepracovaný design a spoustu barevných variant.

iOS & iPadOS 14 GM

Pokud sledujete náš web pravidelně, určitě jste si všimli, že testujeme beta verze systémů, které byly představeny již v červnu tohoto roku. Veškeré beta verze jsou završeny tzv. “GM” nebo “Golden Master” verzí, která je vlastně finálním systémem, kterého se dočkáme již zítra. Golden Master je k dispozici pouze beta testerům. Za trpění chyb a bugů si asi zasloužíme mít finální systém o den dřív :-).

Velikost bety GM je na mém iPadu Pro 3,98 GB a na iPhonu 11 Pro Max dokonce 4,79 GB. Což už samo o sobě naznačuje, že se jedná o kompletní systém se vším všudy. 

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

Seznam všech novinek, které nám iOS & iPadOS 14 přináší vám již brzy přineseme.

Vystoupení z beta testování 

Pokud z nějakého důvodu chcete nainstalovat až zítřejší oficiální verzi systému, stačí aby jste v Nastavení > Obecné > Profil odstranily beta profil a zítra si nainstalovali oficiální verzi. Nicméně vám již teď mohu s klidem prozradit, že se jedná o ten samý software, který má build 18A373. Tím pádem je de facto jedno, jestli aktualizujete dnes, nebo až zítra.

Osobně tedy doporučuji, a sám to tak dělám, nainstalovat GM verzi a až poté odstranit beta profil. Pokud tedy nechcete i nadále testovat menší beta verze iOS 14. Ještě mohu doporučit následující aktualizaci, předpokládám, že půjde o iOS 14.0.1, nainstalovat pomocí Macu nebo PC. Ten vám totiž kompletně přeinstaluje celý iOS a kdyby se náhodou v systému nesly nějaké chybky z dob betových, tato aktualizace by je měla odstranit. Ale nebojte, přeinstalací systému nepřijdete o žádná svá data. Pouze proběhne aktualizace, při které se stáhne celý systém. 

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button