Novinky

Apple představil vylepšený 10,2palcový iPad: když chcete za málo peněz hodně muziky

To, na co jsme se celý rok těšili, je opět tady. Apple dnes, kromě Apple Watch Series 6, Apple Watch SE, iPadu Air, souhrnného předplatného Apple One a nové služby Fitness+, představil také vylepšený 10,2palcový iPad.

Procesor Apple A12 a dvakrát výkonnější grafika

Jak už předešlý odstavec napovídá, nejde o žádnou vlajkovou loď všech tabletů. Přesto však nejnovější iPad 8. generace  nabídne procesor Apple A12, který je o 40% rychlejší, než předešlý Apple A10 a dvojnásobně rychlejší výkon grafického jádra. Aby toho nebylo málo, Apple tvrdí, že nový 10,2palcový iPad je 6x rychlejší než Chromebook od Googlu. Výkon ale není v odvětví, do kterého Apple svůj nový iPad směřuje, to hlavní. Jedná se totiž o vstupní model do jablečného světa, který je určen převážně studentům nebo uživatelům pro většinovou konzumaci obsahu.

Apple Pencil 1. generace a absence USB-C konektoru. Když cena hraje prim

10,2palcový iPad samozřejmě podporuje Apple Pencil (1. generace) a smart Keyboard. Na spodní straně však stále najdeme Lightning konektor, nově alespoň s USB-C kabelem a napájecím adaptérem. Nemůžu si ale odpoustit poznámku, že i nejlevnější iPad by si USB-C konektor už zkrátka zasloužil. A jaká je cena, která hraje zvlášť u těchto produktů obzvlášť důležitou roli?

10,2 iPad osmé generace startuje na částce 9 990 Kč za 32GB Wi-Fi variantu, respektive 13 490 Kč za 128GB Wi-Fi + Cellular model. Nový iPad by měl být dostupný již tento pátek.

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button