Novinky

Apple představil barevný iPad Air s nejvýkonnějším procesorem na světě

Úniků o nově chystaném iPadu Air bylo spousto. Mezi prvními byl nový design po vzoru iPadu Pro. Ruku v ruce s tím následoval, pro iPad Air, nový konektor, a to USB-C. Hovořilo se také o změně v audiu. Konkrétně, opět po vzoru vyšší Pro řady, o čtyřech stereo reproduktorech. Poté se nový iPad Air objevil na návodu, který bývá přibalen v krabičce. A v posledních dnech se začalo mluvit o nové variantě Touch ID, které se mělo nacházet v zamykacím tlačítku na vrchní straně iPadu.

https://youtu.be/r_VSll0WLZE

Dnes je den D. Konečně nový iPad Air spatřil světlo světa, nebo spíš prozatím světlo reflektorů na jevišti v Apple Parku. A my se na něj konečně můžeme podrobně podívat a shrnout si, co vše tato novinka přináší. Pojďme na to! 

Tim Cook začal slovy chvály, jak je už zvykem. Za zmínku rozhodně stojí, že letos je to 10 let od vydání prvního iPadu. Další důležitou informací je fakt, že již 10 milionů aplikací v App Storu, mají svou verzi na míru přímo iPadu.

iPad Air (2020)

Apple dnes představil nový iPad Air, který přináší zcela nový design po vzoru iPadu Pro. Novinka přichází celkem v pěti barevných variantách. Vesmírně šedá a stříbrná a zbrusu nová růžově zlatá, blankytně modrá a zelená. Nový tablet od Applu si budeme moci pořídit ve dvou kapacitách – a to 64GB a 256GB.

Zdroj: apple.com

Velkým rozdílem oproti dosavadnímu iPadu Air je jednoznačně i displej. Nový 10,9” palcový Liquid Retina displej nabízí True Tone, plnou laminaci, antireflektivní vrstvu a široký barevný gamut P3. Rozlišení nového iPadu Air je 2360 x 1640 pixelů, což vám rozhodně přinese skvělý zážitek ze sledování filmů, nebo prohlížení rodinných fotek.

Zdroj: apple.com

Vylepšení se dočkalo také audio. Nyní se v novém iPadu Air nachází čtveřice reproduktorů, které v landscape režimu tvoří brilantní stereo.

První 5nm čip na světě

Nový iPad Air pohání zcela nový čip, který nese označení A14. Je možné, že stejný čip by mohl být letos použit i u nových iPhonů. Vůbec poprvé byla použita 5nm technologie. Jedná se o šestijádrový čip, který využívá inteligentně počet jader podle výkonu, který zrovna potřebuje. Nový čipset je o 40 % rychlejší než procesor předchozího iPadu Air. Apple se zároveň pochlubil, že čipset zvládne až 11 triliónů operací za vteřinu.

Zdroj: apple.com

Nová generace Touch ID

Ikonické tlačítko zmizelo už i z iPadu Air. Zabezpečení ale zůstalo stejné. Nový iPad Air přináší další generaci čtečky otisku prstu Touch ID, která je nově přesunuta do zamykacího tlačítko. Je pokryta safírovým sklem a pouhým přiložením prstu si můžete svůj nový iPad Air odemknout, nebo se přihlásit do aplikace.

Zdroj: apple.com

Rychlejší přenos dat

V novém iPadu Air byl změněn i konektor pro přenos dat a nabíjení. Nyní se jedná o USB-C, které přenáší data až 10x rychleji než Lightning konektor u stávajícího modelu.

Zdroj: apple.com

Podporované přislušenství

Nově podporuje Apple Pencil 2. generace, která se dá magneticky uchytit na bok iPadu. Tím se jak k iPadu připojí, tak se i nabíjí. 

Zdroj: apple.com

A samozřejmě se nový iPad Air dá používat i se Smart Keyboard Folio a dokonce i s Magic Keyboard, která byla v květnu představena pro iPady Pro.

Zdroj: apple.com

Fotoaparáty

Co se týče kamer v novém iPadu Air najdeme 7Mpx FaceTime HD kameru, která má vylepšené Smart HDR. Na zadní straně najdeme 12Mpx fotoaparát z iPadu Pro, který bezproblémově zvládá video v 4K při 60 snímcích za vteřinu.

Zdroj: apple.com

Ceny

V 64GB variantě cena začíná na 16.990 Kč za WiFi variantu a 20.490 Kč ve variantě Cellular. Co se týče 256GB verze, ta bude stát 21.490 Kč ve variantě WiFi a 24.990 ve verzi s Cellular. Nový iPad Air bude v prodeji v řijnu tohoto roku. 

Zdroj: apple.com

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button