Novinky

Vstávat z gauče: Apple představil novou službu Fitness+

Apple na dnešní netradiční keynote ukázal světu novou generaci svých hodinek Apple Watch Series 6. Největší pozornost konstruktéři opět věnovali zdravému životnímu stylu. Ten bychom si mohli jen těžko představit bez pravidelného pohybu. V Applu tedy usoudili, že nejlepší cesta, jak své uživatele motivovat ke cvičení, je prostřednictvím předplatitelské služby. Model, kdy lidé platí na měsíční bázi poplatek za přístup k exkluzivnímu obsahu, se tak společnost rozhodla přenést také do světa fitness. 

Zdroj: apple

Poměrně důležitou součástí prezentace nových hodinek se proto stalo také představení nové služby Apple Fitness+. Ta bude součástí aplikace Cvičení. Uživatelé, kteří si tuto službu budou předplácet, získají přístup k workoutům, které jinde k nalezení nebudou. O tvorbu obsahu se zde budou starat fitness trenéři. Obsáhnout by měli širokou škálu nejrůznějších typů cvičení. Uživatel tak ve Fitness+ najde vše od jógy až po energické kardio. Trenéry, kteří budou ukazovat cviky, si uživatel pustí například přes televizi, iPhone nebo iPad. Velmi důležitou součástí cvičení se ale stanou Apple Watch, které budou snímat tepovou frekvenci, počítat kalorie a měřit čas. 

Apple právě představil Apple Watch SE: levnější varianta, která na výkonu a nových funkcích nezahálí

A právě v tom tkví přidaná hodnota této služby. Nejedná se totiž jen o video s přednatočeným cvičením. Fitness+ by díky propojení s hodinkami Apple Watch měla rozeznat, zda cvičíte správně a dokázala by upozornit, pokud by například tepová frekvence přesáhla kritickou úroveň. Apple si také zakládá na propojení s Apple Music. Cenu služby Apple stanovil na 9,99 dolarů na měsíc. Bude také možné zakoupit si rovnou roční členství za 79.99 dolarů. Při přepočítání na českou měnu by služba mohla vycházet na 250 až 300 korun na měsíc.

Apple pravděpodobně cílí na to, že někteří uživatelé vymění Fitness+ za členství ve svém fitku. Pří zakoupení nových Apple Watch se Fitness+ odemkne na 3 měsíce zdarma. Dostupná bude služba koncem roku. Zatím ale jen ve vybraných zemích, kam Česká republika zatím nepatří. Tuzemští zájemci o fitness novinku od Applu si tak nejspíše budou muset počkat déle.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button