Novinky

Apple Watch Series 6 přichází v nových barvách a funkcí pro měření nasycení krve kyslíkem

Po roce jsme se opět dočkali další keynote Applu, která tradičně patří mezi nejsledovanější události ve světě moderních technologií. Tentokrát však s jedním rozdílem – hlavní hvězdou večera nebyl iPhone. Hlavní roli totiž dostaly Apple Watch Series 6, které lákají na celou řadu novinek v čele s funkcí pro měření nasycení krve kyslíkem. Vylepšení je zde opravdu hodně a minimálně pro majitele starších modelů bude těžké odolat.

Zdroj: Apple

 

V prvé řadě je důležité zmínit, že Apple Watch Series 6 vypadají až na pár detailů stejně jako poslední dvě předchozí generace. Největší novinkou v oblasti designu se stávají přidané barevné varianty. Nově si totiž Apple Watch Series 6 budeme moci pořídit také v modré a červené variantě, která vypadá obzvlášť atraktivně.

Nové barvy a funkce pro měření kyslíku v krvi

Pokud jde o funkční výbavu, tak ta zahrnuje to samé, co Apple Watch Series 5 a navíc přidává další užitečnou funkci. Apple letos naučil své hodinky měřit nasycení krve kyslíkem. Jde tak o další kontrolu oběhového systému. V kombinaci s funkcemi pro měření EKG a tepu se Apple Watch pomalu a jistě stávají zdravotnickou pomůckou, která hlídá zdraví uživatele.

Hodinky používají k měření nasycení krve kyslíkem sadu nových senzorů na spodní straně, které tak doplňují modul pro monitorování srdečního tepu. Je naprosto evidentní, že Apple se v případě hodinek čím dál více soustředí na zdravotní funkce. Během prezentace jsme se mimo jiné dozvěděli, že data získaná z hodinek jsou cenným zdrojem dat pro celou řadu zdravotnických studií.

Opět o něco výkonnější

Hnacím motorem Apple Watch Series 6 se stal čipset Apple S6, jehož součástí je dvoujádrový procesor a řada koprocesorových jednotek. Jednou z výhod nového hardwaru se má stát pokročilejší správa napájení, což se má promítnout do delší výdrže na jedno nabití. To je samozřejmě velmi vítaný detail, zvlášť s nově přidanou funkcí pro monitorování spánkové aktivity.

Pro úplnost je vhodné dodat, že měření spánku bude dostupné také na starších Apple Watch v rámci aktualizace na watchOS 7. Apple nám zároveň prozradil, že displej Apple Watch Series 6 je přibližně 2,5x jasnější, což se hodí zejména na přímém slunci. Na druhou stranu displej u Apple Watch Series 5 byl jasný už více než dostatečně.

Pokud jde o dostupnost, tak Apple Watch Series 6 si můžete objednat již dnes, přičemž expedice prvních kusů se rozběhnout tento pátek. Nové Apple Watch Series 6 ve variantě s 40mm pouzdrem vás přijdou na 12 890 Kč, za větší verzi s 44mm pouzdrem pak zaplatíte 13 690 korun. Pro řadu uživatelů zároveň bude zklamáním, že ani tentokrát jsme se na našem území nedočkali verze hodinek s eSIM. Ostatně na tuto problematiku jsme se zaměřili v tomto článku, kde jsme vyzpovídali naše tuzemské operátory.

Kromě Apple Watch Series 6 došlo na představení i levnějšího modelu hodinek Apple Watch SE. Jakou nabízí výbavu a pro koho jsou určeny, se dozvíte v tomto článku.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button