AktualityNovinky

Angry Birds už netáhnou, Rivio propustilo 260 zaměstnanců

Finská vývojářská společnost, kterou na vrchol dostal v podstatě pouze jeden titul, má problémy. Jedna z nejúspěšnějších herních sérií všech dob, Angry Bidrs, totiž začala ztrácet na popularitě. Tato nemilá skutečnost Rivio přivedla k propuštění stovek svých zaměstnanců. Nejedná se přitom o první zeštíhlování týmu, v říjnu loňského roku přišlo o práci 110 lidí a celkově od roku 2013 už brány společnosti opustilo 800 zaměstnanců. Přesto je tato zpráva překvapivá, a to zejména kvůli velkému úspěchu posledních Angry Birds 2. Tuto hru si za první měsíc stáhlo více než 50 milionů uživatelů.

Samotná stažení ale samozřejmě firmě žádné finance nepřinesou. Model, kdy je hra dostupná zadarmo s možností přikoupení dalších možností očividně Roviu nefunguje, jak společnost očekávala. Mikrotransakce totiž v této hře provádí málokdo. Rovio navíc představilo jeden koncept naštvaných ptáků, který se liší pouze drobnými detaily. Důkazem toho, že lidé už se této hry přejedli může být také statistika, která ukazuje, že Angry Birds 2 se na první příče v žebříčku nejstahovanějších her udrželi pouze několik týdnů. Zatímco Candy Crush nebo  Clash of Clans okupují první místa už měsíce. Angry Bidrs byli původně stavěni jako placená hra. V tvrdé konkurenci ale muselo Rivio nakonec přistoupit na systém mikrotransakcí, tímto způsobem si ale tyto hry na sebe nevydělají.

angry-birds-wallpaperRivio byl ukázkový příklad toto, že z malé vývojářské společnosti se dá vybudovat multimiliardová společnost pouze díky App Storu a Google Play. Firma už dávno nemá pouze svou finskou kancelář, během let slávy byla otevřena další studia v USA a Japonsku.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button