Novinky

Žena přežila útok v Las Vegas díky svému iPhonu. Zastavil letící kulku

Pokud pravidelně sledujete dění ve světě, jistě vám neunikla zpráva o strašlivém masakru v Las Vegas. Vyšinutý útočník vybavený desítkami zbraní začal z hotelového pokoje bezdůvodně střílet do davu a během útoku zabil 59 lidí a dalších 527 zranil. Ačkoli se policii stále nepodařilo dopátrat motivu, internetem se začínají šířit příběhy lidí, kterým se podařilo tuto hrůzostrašnou událost přežít. O zázraku může hovořit žena, která jen o vlásek unikla tragédii.

Oběť těsně před útočníkovým běsněním natáčela část vystoupení country skupiny na svůj iPhone 7 Plus. Jakmile se ozvala střelba stále ho držela v ruce, což jí s nejvyšší pravděpodobností zachránilo život. Jedna zbloudilá kulka se totiž vydala jejím směrem a zasáhla smartphone. Žena se okamžitě rozběhla k taxíku, který ji odvezl do bezpečí. O šťastném momentu se rozvyprávěla řidiči, který kulkou rozpáraný iPhone vyfotil a odeslal do studia televizní stanice CNN.

iPhone 5c zachránil svému majiteli život před výstřelem z brokovnice

Případů, v nichž iPhony či MacBooky sehrály klíčovou roli a svým majitelům zachránili život, se v minulosti událo již několik. V drtivé většině z nich jde o podobný scénář, kdy zařízení dokázalo zastavit letící kulku, která by jinak způsobila vážná zranění.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

13 Komentáře

  1. Tak znova… . Kulka to rozhodně není.. Zkuste si něco zjistit o problematice a ne jen trapně kopírovat.
    Kulky má možná tak pes 🙂
    Co takhle střela.. hm?

  2. Paní má spíš štěstí, v tom hrozným neštěstí, co se tam stalo..ale jestli je to opravdu z toho místa, a střela trefila přístroj a ne ji, tak určitě ji nezachranil život, protože přístroj je na foto děravý skrz a hlavně střelu ze samopalu opravdu nezastaví telefon, to by musel být trošku z jiných materiálů 😉 Dobrý pokus o senzaci..

    1. Nicméně střelec nestřílel samopalem, ale upravenou puškou z poměrně velké dálky. Tudíž je možné že ten mobil kulku zastavil…

    1. Kulku a dokonce dvě má čokl tady se jedná o střelu. Já tomu věřím, že ten mobil to mohl zastavit. Vezmu obecně ráži 7,62 x 39 (nejčastěji používané) průměrná úsťová rychlost je kolem 600 – 800 m/s obecně účinný dostřel je kolem 300 m max dolet projektilu je 2000 – 3000 m dle povětrnostních podmínek prostředí atd. Nicméně obecně platí dokud projektil letí je smrtící. Zranění na větší vzdálenost jsou horší než z blízka. Již od 200 – 400 m ten mobil projektil dostatečně utlumí. Dá se spočítat přibližná energie v jisté vzdálenosti. Ten pokles od 200 m je již rapidní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button